Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Samsung Galaxy S10 predstavený: Bude mať naozaj kryptopeňaženku?

Článok

Samsung Galaxy s10
Samsung Galaxy s10

Nová vlajková loď spoločnosti Samsung – smartphone Samsung Galaxy S10, bude obsahovať úložný priestor pre privátne kľúče. Uvedené to bolo v oficiálnej správe zverejnenej 20. Februára v rámci predstavenia nových modelov Samsung Galaxy S10, Galaxy S10+ a Galaxy s10e.

Bude obsahovať kryptopeňaženku?

Dá sa to tak chápať, aj keď… Samsung zatiaľ potvrdil len to, že do zariadenia integroval “Samsung Knox”, čo je novinka, ktorá prináša hardvérové zabezpečenie pre ukladanie súkromných kľúčov blockchain aplikácii. Z toho vyplýva, že táto novinka by mala byť určená pre kryptomeny, hoci Samsung to oficiálne takto nepovedal a v rámci promo videí žiadnu kryptopeňaženku neprezentuje.

https://www.youtube.com/watch?v=ZCfgkIyD9g0

,,Galaxy S10 je postavený s zabezpečením Samsung Knox, bezpečným hardvérovým úložiskom, ktoré bude domovom pre vaše súkromné kľúče pre blockchainové mobilné služby,” uvádza Samsung.

V súčasnosti teda nie je jasné, či zariadenie bude obsahovať plnohodnotnú kryptopeňaženku vyvinutú Samsungom – ako to bolo doteraz prezentované v rámci špekulácii – alebo či bude mať len podporu pre ukladanie súkromných kľúčov, čo môžu vývojári následne využiť na výrobu vlastných bezpečných peňaženiek na Bitcoin a ďalšie kryptomeny.

Minulý mesiac kolovali internetom fotografie údajne ukradnutých fotiek Samsungu Galaxy S10, na ktorých bola vidieť implementovaná peňaženka podporujúca kryptomenu Ethereum. Samsung sa k týmto fotografiám nevyjadril a teda nepotvrdil žiadnu priamo integrovanú peňaženku pre Ethereum či iné kryptomeny.

Model Galaxy S10 je však vybavený čipom Exynos 980 s technológiou PUF, ktorá je podľa experta Han Ho-geyona ideálnym procesorom pre kryptopeňaženku.

Samsung nie je prvý

Samsung nie je prvým výrobcom telefónu, ktorý podporuje kryptomeny respektíve pracuje s blockchain technológiou. Spoločnosť HTC uviedla minulý rok na trh model Exodus 1, ktorý prezentovala ako prvý blockchain telefón postavený pre novy druh internetu.  Samsung je však prvým skutočným gigantom, ktorý prináša takúto funkciu na svoju vlajkovú loď, preto bude zaujímavé sledovať, ako sa k tejto téme postavia konkurenti zo Sillicon Valley ako sú Apple či Google.

Zdroj: ccn

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.