Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (20.3.): Zmenil JPMorgan názor na kryptomeny? Bitcoin ETF či Binance Launchpad

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

JPMorgan názor na kryptomeny až tak nezmenil…

Vedúci eCommerce riešení v JPMorgan Chase Ron Karpovich uviedol, že blockchain môže priniesť revolúciu v platobnom procese aj bez toho, aby ho nevyhnutne zaregistrovali aj bežní zákazníci. Môže sa dobre transformovať a vyvinúť do back-end technológie, ktorá zníži náklady a čas realizácii platobných služieb. Taktiež odmietol priznať, že JPMorgan vydaním stablecoinu JPM Coin úplne mení svoj pohľad na kryptomeny, ktorý v minulosti prezentoval najmä šéf JPM Morgan Jamie Dimon, ktorý označil kryptomeny na čele s Bitcoinom za podvod. Podľa Karpovicha je veľký rozdiel vydať produkt využívajúci novú technológiu blockchainu na zlepšenie platobnej infraštruktúry bánk a priamo obchodovať s existujúcimi kryptomenami.

Trejder M. Vaňha: Bitcoin 4280,-USD – To jediné na čem teď záleží

Naša redakcia vám v priebehu tohto týždňa postupne prinesie rozhovory so štyrmi poprednými kryptotrejdermi zo Slovenska a Čiech. Po Janovi Čurajovi z Crypto Kingdom, s ktorým sme sa rozprávali v pondelok, sme dnes vyspovedali Mareka Vaňhu, ktorý založil projekt Golden Pocket. Celý rozhovor si môžete prečítať na tomto odkaze.

ROZHOVOR: Marek Vaňha: BTC 4280,-USD – To jediné na čem teď záleží

SEC dostala šesť negatívnych komentárov k Bitcoin ETF

K žiadosti o schválenie Bitcoin ETF zo strany spoločností VanEck, Solidx a chicagskej burzy CBOE bolo podaných viacero negatívnych komentárov. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Bitcoin ETF: SEC dostala šesť negatívnych komentárov k žiadosti VanEck a SolidX

Binance Launchpad: CELR sa vypredal za 17 minút

Na burze Binance včera prebehol tretí úspešný Bininace Launchpad, čo je akési novodobé interné “ICO”, počas ktorého sa predpredávajú tokeny nového kryptomenového projektu. Tentokrát sa týkal projektu Celer Network. Ako launchpad dopadol sa dočítate v tomto našom článku.

Binance Launchpad: Celer Network (CELR) sa vypredal za 17 minút!

Juhokórejský gigant sa zahryzol do kryptomien a blockchainu

Fintech rameno najväčšej kórejskej internetovej korporácie Kakao spúšťa platformu blockchain služieb, ktorá umožní spoločnostiam začať podnikať za využitia tejto technológie. Okrem toho Kakao potvrdzuje spustenie vlastnej kryptopeňaženky. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Juhokórejský internetový gigant spúšťa blockchain službu a kryptopeňaženku

Rýchle správy

ADOPCIA KRYPTOMIEN: Najväčší švajčiarsky internetový obchod Galaxus, prezývaný tiež “švajčiarsky Amazon”, začal s podporou kryptomien. Na Galaxuse je odteraz možné zaplatiť nielen Bitcoinom, ale podporované budú aj Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Ethereum, Ripple, Binance Coin, Litecoin, Tron, OmiseGo a NEO.

NEXUS A VESMÍR: Tím vývojárov stojacich za krptoprojektom Nexus (NXS) sa chystá vyslať do vesmíru satelit. Mohlo by sa tak stať už koncom marca. Ak sa podarí tento cieľ realizovať, Nexus dostane na obežnú dráhu zeme prvý satelit, ktorý by bol financovaný vďaka kryptopriemyslu.

DUBAJ: Znie to možno prekvapujúco, no v metropole Spojených arabských emirátov, v Dubaji, až doteraz nebol bankomat na Bitcoiny. Zmenilo sa to až teraz. Bankomat sa nachádza v 5-hviezdičkovom hoteli Rixor Premium, ktorý sídli v exkluzívnej lokalite Jumeirah Beach Residence. Ak tam budete, pošlite nám fotku.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne