Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (19.2.): Bitmain, IOTA, Beam, Binance, CFTC či FBI

Článok

Správy Bitcoin
Správy Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Utorkový prehľad zo sveta kryptomien

Bitmain so stratou 500 miliónov dolárov za tretí štvrťrok 2018?

Gigant v oblasti ťažby kryptomien, čínska spoločnosť Bitmain, mohla dosiahnuť v treťom kvartáli 2018 stratu až 500 miliárd dolárov. Naznačuje to správa, ktorá bola podaná v rámci žiadosti Bitmanu o vstup na Hongkonskú burzu HKEx. Bitmain najskôr reportoval, že v prvom polroku 2018 dosiahol zisk 1 miliardy dolárov, no po 3. kvartáli uviedol, že je v zisku už len 500 miliónov dolárov. To naznačuje, že tretí kvartál bol pre Bitmain v dôsledku výrazného pádu cien kryptomien mimoriadne stratový. (cointelegraph)

IOTA spolupracuje s inkubátorom Nova

Spoločnosť Iota Foundation, ktorá stojí za vývojom kryptomeny IOTA (MIOTA), oznámila partnerstvo so startupovým inkubátorom Nova. Cieľom tohto partnerstva má byť podpora financovania nových začínajúcich podnikov, ktoré využívajú platformu spoločnosti IOTA. Nova spolupracuje s viac ako 80 technologickými podnikmi a viac ako polovica z nich je aktívna už viac než 3 roky. (cointelegraph)

Draper: Kryptomeny sú budúcnosť, hotovosť bude pre zločincov

Miliardár Tim Draper, ktorý je známy ako obrovský kryptonadšenec, tvrdí, že do 5 rokov budú používať klasické hotovostné peniaza iba zločinci a kryptomeny v tom čase už budú bežne používaným prostriedkom na nákup služieb a tovarov. Viac o jeho názoroch sa dozviete v tomto článku.

Tim Draper: Kryptomeny sú budúcnosť, hotovosť budú používať len zločinci

Člen CFTC navrhuje založiť samoregulačnú organizáciu

Člen Americkej komisie pre obchod s komoditnými futures (CFTC), Brian Quintenz, navrhol, aby spoločnosti zaoberajúce sa kryptomenami vytvorili samoregulačný orgán vzhľadom na to, že v súčasnosti neexistuje dostatok zákonných kontrolných schopností zo strany CFTC správne regulovať tento trh: ,,Chceme, aby sa platformy spojili a aby vytvorili nejaký typ samoregulačnej štruktúry, v rámci ktorej by mohli diskutovať, súhlasiť, implementovať a dúfajme aj skúmať a vykonávať audity.” Takáto organizácia by podľa Quintenza mohla vykonávať audity týkajúce sa konfliktov záujmov, obchodného správania, obchodovania s dôvernými informáciami, splátok, úschovy a likvidity. (cointelegraph)

CA: Kryptomeny sú zaujímavá investičná príležitosť

Konzultačná firma Cambridge Associates si myslí, že kryptomeny môže byť z dlhodobého hľadiska velmi zaujímavou investičnou príležitosťou. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Firma z Bostonu: Kryptomeny sú zaujímavá investičná príležitosť

Rýchle správy

BINANCE: Ako sme vás informovali v našich predchádzajúcich dieloch kryptonoviniek, burza Binance sa rozhodla delistovať zo svojej ponuky kryptomeny CloakCoin, Modum, Salt, Substratum (SUB) a Wings. Zástupcovia týchto projektov na to reagovali zhodne v tom zmysle, že toto rozhodnutie Binance vôbec nepredpokladali a nestotožňujú sa s ním. Taktiež vyjadrili presvedčenie, že ak by ich Binance upozornila dopredu na nedostatky v ich projektoch, boli by pripravení konať.

BITMAIN: Čínsky miningový gigant a výrobca ASIC minerov, spoločnosť Bitmain, predstavila nový hardvér na ťažbu kryptomien fungujúcich na algoritme Proof of Work. Model BM1397 má spotrebovať menej energie a docieliť teda výhodnejšiu ťažbu Bitcoinu či Bitcoin Cash, ktorá sa pri súčasných cenách BTC resp. BCH stáva nerentabilná.

FBI: Americký federálny úrad pre vyšetrovanie, FBI, vo svojej správe načrtol základne charakteristiky podvodných ICO. Prvým a najdôležitejším znakom, že ide o podvodnú činnosť, sú nerealistické sľuby o potenciálnych návratoch za investíciu do daných tokenov. ,,Ak niečo znie príliš dobre na to, aby to bola pravda, pravdepodobne to pravda nebude.”

INDIA: Indický minister vnútra Rajonath Sighn založil špeciálnu jednotku, ktorej cieľom je boj proti krypto podvodníkom.

BEAM: Nadácia stojaca za vývojom kryptomeny Beam, Beam Development Limited, získala dotáciu v hodnote 25 miliónov dolárov od japonskej spoločnosti Recruit Co. Ltd. Kryptomeny Beam a Grin sú prvé dve kryptomeny fungujúce na protokole MimbleWimble.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne