Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Firma z Bostonu: Kryptomeny sú zaujímavá investičná príležitosť

Článok

správy
správy

Konzultačná firma Cambridge Associates si myslí, že kryptomeny môže byť z dlhodobého hľadiska velmi zaujímavou investičnou príležitosťou.

Spoločnosť Cambridge Associates sídliaca  v Bostone sa špecializuje na dôchodkové a nadačné poradenstvo. V rámci toho spolupracuje s inštitúciami, ktorým poskytuje poradenstvo týkajúce sa majetkov v hodnote 300 miliónov dolárov, z toho 30 miliónov dolárov má vo vlastnej správe.

,,Napriek rôznym výzvam veríme, že je vhodné, aby investori začali už dnes skúmať túto oblasť s dlhodobým ohľadom. Hoci investícia do kryptomien predstavuje vysoký stupeň rizika, niektoré môžu veľmi výrazne zdokonaliť digitálny svet,” konštatuje spoločnosť v rámci svojej správy vypracovanej na základe dôkladného výskumu.

Cambridge Associates si myslí, že priemysel, ktorý postupne vzniká okolo kryptomien, dosiahol v roku 2018 nezanedbateľný pokrok a to napriek markantnému prepadu cien kryptomien.

Podľa vydaného dokumentu odporúčajú potenciálnym investorom dôkladne sa venovať výskumu a vzdelávaniu sa o kryptomenách. Odporúčajú skúmať rôzne investičné cesty – od práce s nelikvidnými fondmi rizikového kapitálu až po priame obchodovanie na kryptoburzách.

Brian Kelly: Bitcoin môže padnúť na 1500 dolárov, férová cena je $6000

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne