Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Brian Kelly: Bitcoin môže padnúť na 1500 dolárov, férová cena je $6000

Článok

Brian Kelly
Brian Kelly

Tento rok bude pre kryptomeny z pohľadu cien lepší, než rok 2018. Myslí si to Brian Kelly, známy kryptooptimista, ktorý absolvoval rozsiahly rozhovor pre portál Cointelegraph.

Upozornenie: Tento článok nie je investičnou radou. 

Hoci sa Kelly domnieva, že sme blízko konca medvedieho trhu, môže sa stať, že nastane ešte jeden výrazný prepad cien kryptomien. ,,Neprekvapilo by ma, ak by Bitcoin padol na cenu okolo 1500 dolárov,” vyhlásil, no dodal, že by išlo pravdepodobne len o krátke obdobie.

,,Myslím si, že sa blížime ku koncu. Predajcovia, ktorých v poslednej dobe sledujeme, sú “predajcami z donútenia“. Niektorí generálni riaditelia museli zvýšiť hotovosť, pretože tvrdia, že nemôžu byť v krypte celú dobu. To sú známky konca. Neviem, či sme na konci cyklu teraz, alebo o čosi nižšie, ale sú to náznaky konca (medvedieho trhu),” tvrdí.

Kelly sa tiež domnieva, že kryptomenám sa pre geopolitické napätie vo svete dostane v tomto roku viac pozornosti: ,,Začíname sledovať, že niektorí globálni makro-makléri používajú Bitcoin ako alternatívu za ich pozície v zlate alebo ako spôsob, ako sa vysporiadať s kolísaním a volatilitou fiatových mien.” Kelly tým nemyslel to, že Bitcoin je v súčasnosti bezpečnejším investičným prístavom než zlato, no je vhodným nástrojom, ak chce obchodník využiť všetky príležitosti na volatilnom trhu.

ETF v roku 2019 schválené nebude

Pokiaľ ide o Bitcoin ETF, Kelly optimista nie je. ,,Stavil by som si na to, že ETF neschvália. Nemyslím si, že sa to stane tento rok. Je tu príliš veľa nevyriešených vecí, bude trvať viac než rok, kým bude SEC v komfortnej pozícii (pre schválenie).” Pokiaľ však ide o budúci rok, v ňom vidí pravdepodobnosť schválenia prvého Bitcoin ETF americkou komisiou pre cenné papiere (SEC) omnoho pravdepodobnejšie.

Kelly dostal tiež zaujímavú otázku týkajúcu sa toho, aké sú hlavné črty býčieho a medvedieho trhu. Brian v rámci odpovede poukázal najmä na trhový sentiment: ,,Pozrite sa na dna a na topy trhu. Spomínam si, ako v novembri a decembri (2017), a aj v januári (2018), teda takto pred rokom – som každý deň zdvíhal telefóny od ľudí, ktorí sa ma pýtali, či môžu vstúpiť do nášho fondu. My v BKCM LLC sme však vstupovali len raz mesačne, nie je to vec, ktorú môžete robiť každý deň. To sa dialo, keď bol trh na špici. Keď sme na dne, telefóny vôbec nezvonia. Je to presný opak. Eufória, ktorú sme videli minulý rok, je presným opakom obrazu pesimizmu, ktorý vidíme teraz. Takže čo chcete vidieť pre identifikáciu dna je extrémny pesimizmus.”

Férová cena a úspešnosť predikcií

Redakcia Cointelegraph sa Kellyho v rámci rozhovoru spýtala aj na to, aká je úspešnosť jeho cenových predikcií. Kelly uviedol, že je tesne nad 50%, čo považuje za dobrú štatistiku. ,,Z dlhodobého hľadiska mám pravdu v približne 60% prípadov,” prezradil. Pokiaľ ide o jeho názor na fundament, Kelly si myslí, že v súčasnosti je férová cena Bitcoinu niečo nad 6000 dolárov. ,,Práve teraz je Bitcoin podhodnotený o 50%,” skonštatoval v rámci rozhovoru.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.