Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (18.2.): Ethereum, Bitcoin, Binance, Coinbase, India či Japonsko

Článok

Správy dňa a Bitcoin
Správy dňa a Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Pondelkový prehľad zo sveta kryptomien

Wright kritizoval Ethereum a CFTC tvrdil, že je Satoshi Nakamoto

Craig Wright, ktorý o sebe tvrdí, že je Satosthi Nakamoto, teda tajomný zakladateľ Bitcoinu (čo mu takmer nikto neverí), predložil americkej komisii pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC) dva dokumenty, v rámci ktorých odpovedal na verejnú výzvu CFTC, aby sa ľudia s kryptopriemyslu vyjadrili ku kryptomene Ethereum a jej vplyvu na trhový mechanizmus. Okrem toho vsak uviedol aj tvrdenia, na zaklade ktorých sa snažil presvedčiť CFTC, že je naozaj tajomným zakladateľom Bitcoinu. Viac sa dozviete v tomto článku.

Wright kritizuje Ethereum a opäť tvrdí, že je zakladateľ Bitcoinu

Binance Academy žne úspechy

Portál Binance Academy patriaci burze Binance, ktorého cieľom je prinášať objektívne nezaujaté informácie o kryptomenách a technológii blockchain, sa umiestnil 18. februára na treťom mieste medzi vzdelávacími online službami podľa portálu ProductHunt. Viac sa dozviete v tomto článku.

Binance Academy žne úspechy. Burza sa pripravuje na štart Binance DEX

Coinbase, cloud a privátne kľúče. Je to bezpečné?

Najväčšia kryptozmenáreň na svete, americká spoločnosť Coinbase, minulý týždeň predstavila novinku, ktorá sa stretla s veľmi kritickou odozvou krypto komunity. Užívateľom jej aplikácie Coinbase Wallet totiž umožňuje úschovu privátnych kľúčov na cloudoch Google Disk a iCloud. Čo si o tom myslia odborníci z kybertnetickej bezpečnosti zisťoval portál Cointelegraph. Viac sa dozviete v tomto článku.

Coinbase a privátne kľúče na cloude. Je to bezpečné?

Rýchle správy

INDIA: V Indii zatkli štyri osoby, ktoré sa podieľali na kryptopodvode v hodnote takmer 17 miliónov dolárov. Oklamaným klientom sľúbili, že ich investíciu do kryptomien zdvojnásobia. Prvotných investorov splatili,  čím prilákali viac ľudí, ktorí však už nemali rovnaké šťastie.

JAPONSKO & RAKUTEN: Japonská firma špecializujúca sa na elektronický obchod Rakuten, známy aj ako japonský Amazon, vydá 18. marca pre svoju mobilnú aplikáciu Rakuten Pay aktualizáciu, v rámci ktorej začne podporovať aj platby kryptomenami.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.