Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Wright kritizuje Ethereum a opäť tvrdí, že je zakladateľ Bitcoinu

Článok

Craig Wright, Ethereum
Craig Wright, Ethereum

Craig Wright, ktorý o sebe tvrdí, že je Satosthi Nakamoto, teda zakladateľ Bitcoinu (čo mu takmer nikto neverí), predložil americkej komisii pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC) dva dokumenty, v rámci ktorých odpovedal na verejnú výzvu CFTC, aby sa ľudia z kryptopriemyslu vyjadrili ku kryptomene Ethereum a jej vplyvu na trhový mechanizmus.

BlackNet prechodcom Bitcoinu?

Wright v oboch dokumentoch, ktoré predložil CFTC, uviedol, že je Satoshi Nakamoto, záhadný zakladateľ kryptomeny Bitcoin. Odvolával sa na projekt BlackNet, ktorý údajne stal na počiatku vzniku Bitcoinu a on na ňom pracoval už v roku 1997. Mal byť určený pre austrálsku vládu a jeho “whitepaper” je údajne veľmi podobný slávnemu dokumentu z roku 2008, ktorý popisuje Bitcoin.

Na reddite v súvislosti s touto problematikou prebieha vášnivá diskusia a hoci Wright tvrdí, že “white paper” BlackNetu vznikol skôr, než whitepaper Bitcoinu, väčšina diskutujúcich sa domnieva, že to bolo naopak a Wright sa len snaží podporiť svoju teóriu o tom, že je Satoshi Nakamoto.

V rámci dokumentov, ktoré teraz Wright predložil CFTC, tvrdí, že svoju totožnosť ako zakladateľa Bitcoinu odhalil z dôvodu, že Bitcoin nesmeruje tým smerom, ako to pôvodne zamýšľal. ,,Množstvo nedorozumení a nesprávnych informácii, ktoré sa šírili v súvislosti s Bitcoinom, vyústili do mojej voľby odhaliť sa a vystupovať verejne. Systém, ktorý som vytvoril, bol čiastočne určený na to, aby ukončil podvody, čo sa dá najlepšie technológiou. Nedostatočné pochopenie však malo za následok šírenie starých podvodov (narážal na zneužívanie Bitcoinu na darkweboch).”

K Ethereum bol kritický

Pokiaľ ide o Etheruem, Wright bol vo svojej správe pre CFTC kritický. ,,Ethereum je zle vytvorená kópia Bitcoinu navrhnutá s cieľom splniť sľub inteligentných zmlúv a skriptovania, ktoré boli dodané prostredníctvom Bitcoinu, avšak prehliadané vývojármi, ktorí sa snažili umožniť anonymné transakcie prostredníctvom systému.”

Wright taktiež uviedol, že Ethereum už nemôže nijakým spôsobom napredovať a je efektívne len pre získavanie kapitálu pre nezákonné obchody, ktore sú navrhnuté tak, aby mohli oklamať technicky nevzdelaných investorov (narážal na ICO).

Wright je medzitým zapletený do právneho sporu, v rámci ktorého je obvinený z krádeže Bitcoinov zosnulému developerovi Davidovi Kleimanovi. V polovici novembra 2018 na seba upozornil aj tým, že stál pri hardforku kryptomeny Bitcoin Cash, pričom protokol, ktorý podporoval, získal pomenovanie Bitcoin SV (Satoshi Vision).

Pokiaľ ide o Ethereum Futures, na žiadosť CFTC odpovedali v súvislosti s touto kryptomenou aj členovia Ethereum Foundation, Coinbase či blockchain konzorcia R3. Podľa kryptozmenárne ErisX môže schválenie Ethereum Futures viesť k regulovanejšiemu trhu, ktorý bude menej náchylný na podvody.

Brian Kelly: Bitcoin môže padnúť na 1500 dolárov, férová cena je $6000

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.