Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Víkendové kryptonovinky (17.2.): Bitcoin, Monero, Ethereum, Ledger či hack týkajúci sa CoinMama

Článok

Správy dňa - Bitcoin, Litecoin, Ethereum
Správy dňa - Bitcoin, Litecoin, Ethereum

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Víkendový prehľad zo sveta kryptomien

Kelly naznačil, že medvedí trh sa blíži ku koncu

Rok 2019 bude pre kryptomeny z pohľadu cien lepší, než rok 2018. Myslí si to Brian Kelly, známy kryptooptimista, ktorý absolvoval rozsiahly rozhovor pre portál Cointelegraph. V rámci neho tiež uviedol, že BTC môže padnúť až k 1500 dolárom a jeho férová cena je okolo 6000 dolárov. Viac sa dozviete v tomto článku.

Brian Kelly: Bitcoin môže padnúť na 1500 dolárov, férová cena je $6000

Má Ripple kvôli JP Morgan vážny problém?

Vznik stablecoinu JPM Coin, za ktorým stojí popredná svetová banka JP Morgan, môže byť údajne veľkým problémom pre firmu Ripple a jej tokeny XRP. Viac sa dozviete v tomto článku.

Má Ripple (XRP) kvôli kryptomene JP Morgan vážny problém?

Rýchle správy

PREDIKCIA BTC: Zhu Fa, spoluzakladateľ čínskeho minining poolu Poolin, tvrdí, že Bitcoin môže dosiahnuť v budúcnosti hodnotu okolo 5 miliónov čínskych juanov, čo je približne 738 tisíc dolárov. Domnieva sa, že najbližší bullrun kryptomien bude približne 10-20 krát väčší, než ten predchádzajúci. Mining pool Poolin má aktuálne približne 10% podiel na celkovej ťažbe BTC.

MONERO: Vývojári kryptomeny Monero chcú aktualizovať svoju sieť s cieľom obmedziť ťažbu prostredníctvom ASIC minerov. Do výhody by sa tak dostali užívatelia – menší mineri – ktorí ťažia Monero pomocou grafických procesorov GPU. Tým by vznikla medzi nimi väčšia konkurencia, zvýšila by sa celková decentralizácia ťažby a znížil by sa celkový hash rate. Hard fork, ktorý by mal zablokovať ťažbu XMR pomocou ASIC minerov, by sa mal udiať 9. marca 2019. (btcmanager)

COINMAMA & HACK: Kryptobutza Coinmama sa stala po boku údajne ďalších 24 spoločnosti obeťou obrovského hacku, v rámci ktorého sa hackeri dostali k údajom a heslám k 747 miliónom účtov. Coinmama potvrdila, že 450 000 účtov v rámci jej platformy bolo napadnutých a hackeri sa dostali aj k heslám používateľov. Burza, ktorá má celkovo 1,3 milióna aktívnych používateľov, preto vyzýva všetkých svojich zákazníkov, aby si heslá čím skôr zmenili. Dobrou správou však je, že zatiaľ nebola zaznamenaná žiadna krádež kryptomien. (ccn)

LEDGER: Spoločnosť Ledger stojaca za populárnou hadrware peňaženkou na kryptomeny sa na svojom oficiálnom blogu ospravedlnila za problémy týkajúce sa poslednej aktualizácie firmwaru pre verziu Ledger Nano S. Táto aktualizácia totiž spôsobila zníženie skladovacej kapacity zariadenia. Firma tvrdí, že to nebolo plánované a nijak to nesúvisí s tým, že čoskoro má prísť na trh novšia verzia zariadenia s názvom Ledger Nano X, ktorá bude mať výrazne väčšiu pamäť. Zároveň tvrdí, že pracuje na aktualizácii, pomocou ktorej sa Ledger Nano S dostane na úroveň kapacity pred poslednou aktualizáciou. (cointelegraph)

ETHEREUM, FUTURES & CFTC: Chicagská kryptoburza ErisX v liste adresovanom CFTC tvrdí, že zavedenie nových regulovaných futures kontraktov na Ethereum bude mať pozitívny dopad na rast a dozrievanie trhu s kryptomenami. Očakáva sa, že ErisX v druhej polovici roku 2019 zaháji spotovú podporu pre obchodovanie s Bitcoin, Etheruem a Litecoin futures kontraktmi. Podľa stanoviska ErisX CFTC schválením týchto produktov podporí otvorené, transparentné, konkurencieschopné a finančné zdravé trhy s derivátmi a prispeje k boju proti podvodom, manipulácii a zneužívajúcim praktikám v tejto oblasti. (cointelegraph)

ETHEREUM: Zakladateľ kryptotmeny Ethereum Vitalik Buterin a ďalší core-developeri Ethereum popreli, že blížiaci sa hardfork Constantinople bude mať negatívny dopad pre bezpečnosť siete. Bola to reakcia na špekulácie o aktualizácií s názvom “Create2”, označenej ako Etheruem Improvement Proposal EIP-1014, ktorá je určená na to, aby umožnila interakciu so smart kontraktom, ktorý na blockchaine doteraz neexistuje. Niekoľko spoločností totiž tvrdí, že to môže zaviesť do siete potenciálne nebezpečenstvo. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.