Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Má Ripple (XRP) kvôli kryptomene JP Morgan vážny problém?

Článok

JPM a XRP
JPM a XRP

Vznik stablecoinu JPM Coin, za ktorým stojí popredná svetová banka JP Morgan, môže byť údajne veľkým problémom pre firmu Ripple a jej tokeny XRP. 

JPM Coin kokurenciou pre XRP?

,,Ak sa ukáže, že blockchain framework bude dobrým spôsobom pre banky na prevod peňazí, potom JPM Coin môže byť absolútne zničujúci pre Ripple. Premýšľajte o tom, povedzme, že ste v biznise týkajúcom sa prevodu peňazí, prečo by ste riskovali prevod peňazí, ktorý je pod vplyvom volatility trhu, čo je prípad Ripple, keď môžete použiť na fiat naviazaný coin krytý bankou JP Morgan? Myslím si, že je to dosť jednoznačné,” tvrdí Joe Weisenthal, editor portálu Bloomberg.

Blockchain Ripple prináša platobnú infraštruktúru pre realizáciu rýchlych medzinárodných platieb medzi bankami s nízkymi poplatkami. Ripple v rámci toho prináša viacero produktov, ako sú RippleNet či xRapid. Druhý menovaný produkt na to využíva tokeny XRP.

Pri xRapid prebieha transakcia približne takto: Banka, napríklad v USA, chce odoslať 1 milión dolárov, napr. do banky v Českej republike. Pomocou xRapid zamení milión dolárov za tokeny XRP. Tie v priebehu krátkej chvíle prostredníctvom platformy prídu na účet českej banky, kde sa automaticky zamenia do hodnoty v českých korunách. Celý proces trvá len niekoľko minút za výrazne nižšie poplatky, než sú v súčasnosti pri klasických bankových medzinárodných prevodoch. Hodnotu transakcie však môže ovplyvniť prípadná zmena hodnoty tokenov XRP voči doláru v rámci medzičasu medzi zámenou XRP za českú korunu.

V teórii, v prípade, že by banky využili na takúto transakciu namiesto XRP, konkurenčný token banky JP Morgan, teda JMP Coin, hodnotu transakcie by nemohla ovplyvniť prípadná zmena ceny tohto coinu voči doláru, nakoľko by bol na hodnotu dolára naviazaný. Koncovú čiastku, ktorú by dostala česká banka, by teda ovplyvnil len kurz medzi dolárom a českou korunou.

V prvom rade si však treba uvedomiť, že zatiaľ ide len o špekuláciu založenú na tvrdeniach predstaviteľov JP Morgan, ktorí naznačili, že cieľom JPM Coinu bude poskytnúť technológiu pre rýchle medzinárodné platby. Tým sa však toto riešenie nestáva len priamou konkurenciou pre Ripple, ale aj pre spoločnosť SWIFT.

Zdroj: ccn.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne