Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (13.4.): Index Toma Leeho, Fidelity, Binance či Bitcoin SV

Avatar

Článok

zo dňa

Správy Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Delistuje Binance kryptomenu Bitcoin SV?

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao sa na Twitteri vyhráža Craigovi Wrightovi, že z najväčšej kryptoburzy na svete delistuje “jeho” kryptomenu Bitcoin SV. Vyvodil to na základe šialenstva, ktoré vzniká okolo opakovanej lži, že Wight je tajomným tvorcom kryptomeny Bitcoin známy pod pseudonymom Satoshi Nakamoto. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Šéf Binance sa vyhráža delistovaním Bitcoin SV kvôli kauze Satoshi Nakamoto

BMI index T. Leeho: Príde pád Bitcoinu a potom rast?

Známy Wall Street stratég a podporovateľ Bitcoinu Tom Lee, ktorý je zakladateľom spoločnosti Fundstrat Global Advisors, 11. apríla informoval, že jeho index “Bitcoin Misery Index (BMI)” dosiahol najvyššiu hodnotu od júna 2016. Čo to môže znamenať pre ďalší cenový vývoj Bitcoinu? Prečítajte si tento náš článok.

Bitcoin a BMI index Toma Leeho: Príde pád a potom ďalší rast?

Vo Francúzsku môžu poskytovatelia poistenia investovať do kryptomien

Francúzske poistné trhy môžu po prijatí nového zákona investovať do kryptomien. Informovala o tom spravodajská agentúra FXStreet. Nový zákon, ktorý má stimulovať rozvoj miestneho podnikania, bol prijatý 11. apríla. Poskytovatelia poistného plnenia môžu vďaka nemu bez obmedzenia výšky investovať do Bitcoinu a ďalších kryptomien prostredníctvom špecializovaných odborných fondov. Zároveň im umožňuje ponúkať zmluvy o životnom poistení vystavené v kryptomenách. (cointelegraph)

Fidelity Digital Assets získal posilu z Coinbase

Obchodná kryptoplatforma Fidelity Digital Assets, za ktorou stojí konglomerát FIdelity spravujúci majetok klientov v hodnote vyše 7 biliónov dolárov, získala zaujímavú posilu do svojho tímu z americkej kryptozmenárne Coinbase. Viac o tejto novinke a o význame Fidelity pre celý trh píšeme v tomto článku.

Fidelity Digital Assets získal posilu z Coinbase

Rýchle správy

BINANCE: Projekt Binance Labs, ktorý slúži na podporu začínajúcich kryptoprojektov, investoval po 15 tisíc dolárov do troch rôznych projektov. Cieľom jedného z nich je vývoj kryptopeňaženky pre kryptomenu Grin, ktorá je založená na protokole Mimblewimble.

WIKILEAKS: Zatknutie lídra Wikileaks Juliana Assangea vo Veľkej Británii iniciovalo založenie zbierky na jeho podporu – len za prvých 24 hodín sa v rámci tejto ziberky nazbieralo viac než 30 tisíc dolárov v BTC.

VIRTUÁLNA REALITA: Svoje uplatnenie môže získať blockchain aj v technológii virtuálnej reality. Popredný startup v tejto oblasti Magic Leap hľadá blockchain vývojárov.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Kryptomeny

Krypto správy dňa (15.6.): Binance a možné dôsledky & zoznam investorov do kryptomeny Facebooku

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Faktor Binance: Američania stratia prístup k 72 kryptomenám. Je to také zlé?

Včera sme sa dozvedeli, že burza Binance od 12. septembra zablokuje možnosť obchodovania pre užívateľov, ktorí sa budú pripíjať na Binance z USA. Táto negatívna správa (hoci deň predtým Binance oznámila, že čoskoro spustí v USA regulovanú burzu Binance US), spôsobila nielen očakávaný prepad hodnoty kryptomeny Binance Coin, ale aj mnohých ďalších altcoinov. Nemusí však ísť len o krátkodobú turbulenciu. Burza Binance je totiž v prípade mnohých altcoinov jedinou burzou, ktorá ich ponúka na obchodovanie americkému trhu. Ktoré to sú, čo to bude znamenať a sú obavy prehnané? Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Faktor Binance: Američania stratia prístup k 72 kryptomenám. Je to naozaj také zlé?

Neoficiálny zoznam investorov do kryptomeny Facebooku je poriadne veľký

Včera sme vás informovali o tom, že do pripravovanej kryptomeny Facebooku investoval tucet firiem, medzi ktoré patria aj VISA, MasterCard, PayPal či Uber. Portál TheBlockCrypto.com teraz zverejnil zoznam množstva ďalších firiem, ktoré budú túto novú digitálnu menu podporovať. Upozorňujeme, že tento zoznam Facebook oficiálne nepotvrdil. Očakáva sa to však čoskoro. Podrobnosti sa dozviete v tomto našom článku.  

Neoficiálny zoznam investorov do kryptomeny Facebooku je poriadne veľký

Rýchle správy

WEISS RATINGS: Agentúra Weiss Ratings, ktorá už vyše roka a pol zverejňuje ratingy kryptomien, zvýšila Bitcoinu známku na hodnotenie B, vďaka ktorej je najlepšie hodnotenou kryptomenou súčasného trhu. O tom sme vás informovali už v úvode týždňa. Agentúra však teraz k ratingu poznamenala, že BTC je vhodnou investíciou, no investori by si mohli počkať ešte na jeho lepšiu cenu, keďže očakávajú korekciu súčasného rastu. Nuž uvidíme, či sa dočkajú.

XRP: Marjan Delatinne zo spoločnosti Ripple oznámila, že v posledných týždňoch sa k produktu RippleNet pridalo ďalších 14 bánk a finančných inštitúcii a len v prvom štvrťroku 2019 zaznamenal RippleNet viac transakcií, než za celý rok 2018.

INDIA: Zákaz kryptomien v Inidí naberá absurdné rozmery. Hovorí sa o tom, že v Indii by mohol predstavovať trest za obchodovanie s kryptomenami až 10 rokov väzenia.

LITVA: iný spôsob regulácie kryptomien navrhujú v Litve. Tam by mali mať možnosť investovať do kryptomien len tí, ktorí overia svoju totožnosť prostredníctvom svojich ID.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Kryptomeny

Neoficiálny zoznam investorov do kryptomeny Facebooku je poriadne veľký

Avatar

Článok

zo dňa

od

facebook-kryptomena

Včera sme vás informovali o tom, že do pripravovanej kryptomeny Facebooku investoval tucet firiem, medzi ktoré patria aj VISA, MasterCard, PayPal či Uber. Portál TheBlockCrypto.com teraz zverejnil zoznam množstva ďalších firiem, ktoré budú túto novú digitálnu menu podporovať.

Upozorňujeme, že tento zoznam Facebook oficiálne nepotvrdil. Očakáva sa to však čoskoro.

Kryptomena Facebooku sa bude podľa portálu Block volať “Libra” (a teda nie Facebook Coin či GlobalCoin, o ktorých sa tiež špekulovalo) a medzi jej investorov budú patriť napríklad aj Andreessen Horowitz či Union Square Ventures, zmenáreň Coinbase či nezisková organizácia Mercy Corps. Na grafike môžete vidieť aj logá spoločnosti ako Vodafone, Ebay, Spotify či Xapo.

Konzorcium okolo kryptomeny Facebooku by malo pozostávať až zo 100 členov. Každý z nich by mal do projektu investovať 10 miliónov dolárov, za čo dostane výsadu spravovať vlastný node (uzol). Celkovo tak prostredníctvom tohto plánu získa Facebook pre kryptomenu 1 miliardu dolárov a taktiež podporí myšlienku jej “decentralizovanosti”.

Kryptomena Facebooku vzbudzuje čoraz väčšiu pozornosť a je už aj poprednou témou masmédií, ktoré bežne o kryptomenách neinformujú, alebo o nich píšu len povrchne. Mediálny svet ohúrilo, že by mohla osloviť až 2,4 miliardy používateľov platforiem, ktoré sú pod správou diela Marka Zuckerberga. Nepatrí sem len vlajková loď v podobe tejto najväčšej sociálnej siete, ale aj Messenger, Instagram či aplikácia WhatsApp.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Binance Coin

Faktor Binance: Američania stratia prístup k 72 kryptomenám. Je to naozaj také zlé?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Binance X-ko

Včera sme sa dozvedeli, že burza Binance od 12. septembra zablokuje možnosť obchodovania pre užívateľov, ktorí sa budú pripíjať na Binance z USA.

Táto negatívna správa (hoci deň predtým Binance oznámila, že čoskoro spustí v USA regulovanú burzu Binance US), spôsobila nielen očakávaný prepad hodnoty kryptomeny Binance Coin, ale aj mnohých ďalších altcoinov.

Nemusí však ísť len o krátkodobú turbulenciu. Burza Binance je totiž v prípade mnohých altcoinov jedinou burzou, ktorá ich ponúka na obchodovanie americkému trhu. Na grafike nižšie nájdete zoznam kryptomien, ktoré sú pre USA dostupne iba cez Binance (bielo označené). Tie, ktoré sú zvýraznené fialovou farbou budú pre užívateľov pridájajúcich sa cez americké IP-adresy dostupné aj po 12. septembri a to skrz iné burzy.

altcoiny na Binance. Nezvýraznené sú dostupné v USA len na Binance.

Pokiaľ ide o Binance Coin (BNB), k nemu sa Američania dopracujú aj po tomto dátume. Dostupný bude skrz platformu eToro (a dá sa predpokladať, že aj cez americkú verziu Binance).

Horšie je to so 72 kryptomenami, ktoré sú v tomto čase dostupne pre americký trh naozaj iba skrz Binance. Po zablokovaní prístupu, a ak v tom čase už nebudú k dispozícií na americkej verzii Binance, sa môže stať, že budú pre Američanov neobchodovateľné. Binance však zdôrazňuje, že blokovanie sa týka len obchodovania a teda možnosť poslat svoje kryptomeny preč z burzy na peňaženky bude existovať naďalej. Otázne je však, či Američania budú ochotní “hodlovať“ kryptomenu, s ktorou nebudú môcť obchodovať a bude sa im ťažko predávať.

Sú obavy prehnané?

Táto správa pochopiteľne pôsobí dosť hrozivo najmä pre altcoinových investorov a tých, ktorí sú “naložený” v Binance Coin. Napokon to však až tak zle dopadnúť nemusí.

,,Krátkodobé bolesti sú občas nevyhnutné pre dlhodobý rast. A my vždy tvrdo pracujeme, aby sme vykompenzovali krátkodobé bolesti v dlhodobý rast,” uviedol na Twitteri k včerajšiemu prepadu trhu Changpeng Zhao, šéf Binance.

,,12. septembra Binance.com už nebude akceptovať ďalej amerických užívateľov. Ale môžete očakávať, že v tom čase už bude spustené Binance America. Binance už nebude vnímané ako “poškvrtnený” operátor, ale bude omnoho silnejšia, než kedykoľvek predtým. Toto je kritický moment pre celý priemysel,” uviedol k týmto správam Alexandre Dreyfus, CEO blockchain platformy Chiliz.

Fundamenty Binance teda napriek tejto zlej správe nevyzerajú pre najbližšie mesiace vôbec zle. Binance čoskoro spustí nové vlastne stablecoiny a začne s ponukou IEOs na decentralizovanej platforme Binance DEX. Taktiež tu máme margin trading a očakávaný prechod na verziu “Binance 2.0”. Keď sa jej podarí spustiť aj vlastnú regulovanú verziu Binance pre americký trh, môže to byť ďalším katalyzátorom jej úspechu. Binance je totiž jedinou burzou z TOP10 burz s najväčším objemom obchodovania s kryptomenami, ktorá nie je prakticky vôbec regulovaná.

Otázne zostáva, koľko  a aké kryptomeny sa dostanú na burzu Binance v USA. Niektoré menšie altcoiny si to možno naozaj kruto odskáču. Ukáže to však až čas.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Kryptomeny

Prehľad trhu (15.6.): Bitcoin krásne rastie, oznámenie Binance otriaslo trhom s altcoinami

Avatar

Článok

zo dňa

od

prehlad-trhu-bitcoin

15.6.2019 – Cena Bitcoinu za posledný deň pekne posilnila a BTC je blízko k vytvoreniu nového tohtoročného maxima. Medzitým oznámenie burzy Binance otriaslo trhom s altcoinami.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Cena Bitcoinu posilnila oproti včerajšku o viac než 5 percent. Aktuálne sa 1 BTC obchoduje za 8700 dolárov. V tomto roku bol najvyššie 27. mája, keď stál približne 8900 dolárov a na niektorých burzách chvíľu aj 9000 USD. Súčasných 8700 USD je o 8% viac než v minulú sobotu.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Hodnota Ethereum stúpla za posledných 24 hodín o štyri percentá na 266 dolárov. Oproti minulému týždňu ide o posilnenie o 6 percent.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Cena XRP je aktuálne 0,408 USD, čo je o dve percentá viac než včera a o tri percentá menej než pred 7 dňami.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Na trhu nájdeme aktuálne len jednu kryptomenu, ktorá posilnila výraznejšie než Bitcoin. Ide o skokana týždňa Chainlink (LINK), ktorý posilnil o 8% voči doláru a o 3,5% v páre s Bitcoinom.

Ostatné popredné altcoiny v páre s BTC oslabovali a voči doláru zaznamenali menší rast, než najznámejšia kryptomena.

V červených číslach v dolárovom vyjadrení napriek výraznému rastu celého trhu skončil Binance Coin (-4,5%). Dôvodom je oznámenie burzy Binance, že v novembri zamedzí obchodovanie na burze americkým zákazníkom, čo spôsobilo masový výpredaj tohto coinu, ale taktiež oslabovanie ostatných altcoinov (mnoho trejderov z obáv ďalšieho pádu radšej uzatváralo svoje obchodné pozície). Binance by mala mať síce v tom čase už spustenú svoju americkú verziu burzy Binance US, no táto správa aj tak spôsobila veľký otras.

Okrem Binance Coinu sa napriek novým miliardám v trhu nedarilo voči doláru ani Tezosu (-2%), Vechain (-2,5%), Decred (-3%), Holo (-3%), Waves (-4,5%), Nano (-7%) či Komodo (-4%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Aktuálna hodnota trhu s kryptomenami je 273 miliárd dolárov, čo je o 11 miliárd USD viac než v piatok. Dominancia Bitcoinu medzitým stúpla za posledné dva dni z 55.1% na 56.4%, čo sa odzrkadľuje na oslabovaní altcoinov v páre s BTC.

Aktuálne volume je podľa CoinMarketCapu 67 miliárd USD, pričom obchodovanie s Bitcoinom tvorí 20 miliárd. Onchainfx.com, ktorý reportuje len overené volume rešpektovaných búrz uvádza, že reálne objemy obchodovania s Bitcoinom sú aktuálne na hodnote 960 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (14.6.): Príchod Bakkt, Binance v USA či kryptomena Facebooku

Avatar

Článok

zo dňa

od

Kryptomeny novinky

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Bakkt spúšťa testovanie. ,,Nejde o malý krok,” tvrdí Adam White

Počas kryptozimy, ktorá nás sprevádzala takmer po celý rok 2018, mnoho investorov považovalo za možný nový katalyzátor rastu ceny Bitcoinu správy týkajúce sa Bitcoin ETF, spoločnosti Fidelity a firmy Bakkt, ktorá patrí pod konglomerát Intercontinencal Exchange (ICE). Bakkt mal svoju platformu, na ktorej sa má dať obchodovať s Bitcoin futures, ktoré budú ako prvé na svete viazané na reálne bitcoiny, spustiť už 12. decembra minulého roku. Dodnes sa tak však nestalo. Zdá sa však, že konečne sa hýbu ľady. Viac sa dozviete v tomto článku.

Bakkt spúšťa testovanie! ,,Nejde o malý krok,” tvrdí Adam White

Novinky o Square Crypto: Dorsey priviedol do tímu zvučnú posilu

Šéf Twitteru a spoločnosti Square Jack Dorsey sa v posledných mesiacoch stal hlasným podporovateľom Bitcoinu, o ktorom tvrdí, že bude jedného dňa hlavnou menou internetu. Zaľúbenie v Bitcoin ho v úvode tohto roka motivovalo k spusteniu open-source projektu Square Crypto, ktorý financuje, no tvrdí o ňom, že je absolútne nezávislý od Twitteru a firmy Square. Ak vás táto téma zaujala, viac sa dočítate tu.

Novinky o Square Crypto: Dorsey priviedol do tímu zvučnú posilu

Prekvapujúca novinka: Burza Binance mieri na americký trh!

Najväčšia kryptomenová burza podľa objemu obchodov, Binance, zriadila pobočku v Spojených štátoch amerických s cieľom konečné priviesť svoje služby aj na americký trh. Binance podľa informácií Cointelegraph vytvára v USA novú obchodnú platformu s názvom Bianance US a to na základe spolupráce so spoločnosťou BAM Trading Services. V ten istý čas sa však dozvedáme, že Američania nebudú môcť od novembra používať súčasnú verziu Binance, čo spôsobilo dnešný pád Binance Coinu (BNB). Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Prekvapujúca novinka: Burza Binance mieri na americký trh!

Kryptomena Facebooku: Do projektu investovalo tucet veľkých firiem

Pripravovaná kryptomena Facebooku údajne získala štedrú finančnú dotáciu od tucta firiem, medzi ktoré patria aj platobní giganti Visa, Mastercard, PayPal a tiež Uber. Informoval o tom Wall Street Journal. Wall Street Journal mal poskytnúť tieto informácie dobre informovaný zdroj z Facebooku, ktorý si však neželal byť menovaný. Podrobnosti sa dozviete v tomto článku.

Kryptomena Facebooku: Do projektu investovalo 12 firiem vrátane PayPalu či VISA

Fundstrat Advisors očakáva skorý rast Bitcoinu k cene 9000 dolárov

Väčšina kryptomien je pripravená na to, aby zaznamenala ďalšie zisky. Tvrdí to na základe svojej technickej analýzy analytická spoločnosť Global Advisors, ktorej zakladateľom je známy Wall Street stratég Tom Lee. Očakáva sa, že najbližšie by mohol BTC mieriť k cene 9000 dolárov. Viac sa dozviete tu.

Fundstrat Advisors očakáva skorý rast Bitcoinu k cene 9000 dolárov

Automobilový a letecký priemysel si osvojí blockchain

Podľa štúdie, ktorú vypracovala výskumná spoločnosť Reportlinker dosiahne hodnota blockchainoveho trhu zameraného na automobilový a letecký priemysel do roku 2029 hodnotu 20 miliárd dolárov. Analýza uvádza, že aplikácie blockchain technológie v tomto segmente budú rasť medzi rokmi 2019 až 2029 ročnou mierou rastu 60%. Cieľom aplikácie blockchainu bude dosiahnutie transparentnosti, rýchlych vyrovnávacích transakcií a odstránenie rizík a podvodov. Autori štúdie zároveň očakávajú, že dominantné postavenie v aplikácií blockchainu v leteckom a automobilovom priemysel zohrá Severná Amerika. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

ETHFINEX: Hongkongská pobočka burzy Bitfinex, Ethfinex, realizoval predpredaj tokenov Ampleforth, takzvané IEO. Všetky ponúknuté tokeny, údajne 10% všetkých, ktoré sa dostanú do obehu, sa vypredali za 11 sekúnd. Išlo o hodnotu 4,9 milióna dolárov.

XRP & GATEHUB: Platforma GateHub upozorňuje svojich zákazníkov, že na ich emailové adresy mohli byť zaslané podvodné phishingové emaily, ktoré vyzerajú tak, že boli odoslané z emailov s koncovkou @gatehub.com alebo @gatehub.net. Obsahom týchto mailov je výzva previesť tokeny XRP na nové bezpečnejšie peňaženky z dôvodu nedostatočných bezpečnostných opatrení. Ide však o podvod.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Bitcoin

Bakkt spúšťa testovanie! ,,Nejde o malý krok,” tvrdí Adam White

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bakkt

Počas kryptozimy, ktorá nás sprevádzala takmer po celý rok 2018, mnoho investorov považovalo za možný nový katalyzátor rastu ceny Bitcoinu správy týkajúce sa Bitcoin ETF, spoločnosti Fidelity a firmy Bakkt, ktorá patrí pod konglomerát Intercontinencal Exchange (ICE).

Bakkt mal svoju platformu, na ktorej sa má dať obchodovať s Bitcoin futures, ktoré budú ako prvé na svete viazané na reálne bitcoiny, spustiť už 12. decembra minulého roku. Dodnes sa tak však nestalo. Prvotne Bakkt informoval, že na spustenie ešte nie je pripravený a neskôr priznal, že zdržanie súvisí s tým, že nezískal schválenie pre svoj produkt od Americkej komisie pre komoditné futures (CFTC).

Od prvotného dátumu spustenia uplynul už polrok a Bakkt stále oficiálne neotvoril dvere investorom, medzi ktorých by mali patriť najmä veľkí inštitucionálni hráči. Zdá sa však, že ľady sa konečne hýbu. Bakkt totiž oznámil, že čoskoro spustí oficiálne testovanie platformy.

,,22. júla, dva dni po 50. výročí Appolo 11, bude Bakkt iniciovať testovanie akceptácie užívateľov pre svoje futures kontrakty na Bitcoin kótované a obchodované na ICE Futures US a zúčtované na ICE Clear US,” uviedol výkonný riaditeľ spoločnosti Adam White v rámci blogového príspevku spoločnosti Bakkt. ,,Nejde o malý krok. Spustenie zavedenie nový štandard pre prístup ku kryptomenovým trhom. V porovnaní s inými trhmi je inštitucionálna účasť v kryptomenách naďalej obmedzená najmä z dvoch dôvodov: trhová infraštruktúra a regulačná neistota.”

White prirovnal spustenie tohto produktu k prvému pristátiu na mesiaci s ľudskou posádkou v roku 1969, ktorému taktiež predchádzalo mnoho prekážok. Aj Bakkt ich musel prekonať, aby mohol začať ponúkať plne regulované produkty pre Bitcoin, ktoré oslovia inštitúcie.

Oznámenie o spustení testovania prichádza v rovnaký týždeň, ako americká burza CME oznámila, že máj bol rekordný v objemoch obchodovania s jej klasickými Bitcoin Futures (tie sú viazané na dolár, nie na reálne BTC).

Medzitým však konkurenčná CBOE potvrdila, že definitívne ruší možnosť obchodovania bitcoinových futures na svojej platforme. Otázne je, z akého dôvodu. CBOE totiž žiada spoločne s VanEck a SolidX o schválenie Bitcoin ETF a teda nemožno hovoriť o tom, že by sa úplne obracala kryptomenám chrbtom.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Kryptomeny

Kryptomena Facebooku: Do projektu investovalo 12 firiem vrátane PayPalu či VISA

Avatar

Článok

zo dňa

od

facebook-coin

Pripravovaná kryptomena Facebooku údajne získala štedrú finančnú dotáciu od tucta firiem, medzi ktoré patria aj platobní giganti Visa, Mastercard, PayPal a tiež Uber. Informoval o tom Wall Street Journal.

Wall Street Journal mal poskytnúť tieto informácie dobre informovaný zdroj z Facebooku, ktorý si však neželal byť menovaný. Tucet firiem pokrýva rôzne spektra podnikateľskej činnosti cez financie, elektronický obchod, rizikový kapitál či telekomunikačný priemysel. Každá z nich mala do konzorcia týkajúcej sa tejto kryptomeny investovať okolo 10 miliónov dolárov.

Viaceré média nedávno informovali, že Facebook predstaví svoj kryptomenový projekt už tento mesiac. Zatiaľ však nie je známe, ako sa bude kryptomena sociálnej siete Marka Zuckerberga volať. Okrem predpokladaného názvu Facebook Coin sa hovorí aj o názvoch Globalcoin či Libra.

O kryptomene zatiaľ napriek mnohým “leakom” veľa nevieme. Isté je však to, že by mala byť stablecoinom, teda jej hodnota by mala byť viazaná na americký dolár. Očakáva sa však, že Facebook vytvorí jej viacero mutácií. Reálne je teda aj to, že bude existovať jej ekvivalent pre euro či ďalšie svetové meny.

Wall Street Journal vo svojom článku píše aj o tom, že zo strany regulátorov existujú obavy, že táto kryptomena by mohla byť využívaná na financovanie terorizmu či iné nelegálne činnosti. Facebook mal údajne naznačiť, že by malo ísť o digitálnu menu, ktorá bude fungovať absolútne bez vplyvu klasického bankového systému. Je však otázne, ako to chce docieliť. Podporu by však mala mať vo všetkých aplikáciách, ktoré patria Faceooku – čiže okrem svojej vlajkovej lode aj v rámci Messengeru, Instagramu či WhatsApp.

Kryptomenu by mohli údajne prijímať ako spôsob platby aj Booking.com či e-commerce portál MercadoLibre. Tieto firmy mali údajne tiež podpísať s Facebookom dohodu o spolupráci.

Nedávno sme vás informovali, že na kryptomene Facebooku pracuje už vyše 100 ľudí, pričom ďalších 40 pracovných pozícií ešte nie je obsadených. Hovorí sa aj o tom, že zamestnanci Facebooku by mali dostávať časť svojej výplaty práve formou nového tokenu.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Kryptomeny

Prekvapujúca novinka: Burza Binance mieri na americký trh!

Avatar

Článok

zo dňa

od

binance-usa

Najväčšia kryptomenová burza podľa objemu obchodov, Binance, zriadila pobočku v Spojených štátoch amerických s cieľom konečné priviesť svoje služby aj na americký trh.

Zároveň však Američania používajúci súčasnú verziu Binance.com nebudú môcť od 12.9.2019 na tejto burze v rámci aktualizovaných podmienok používania obchodovať. Prístup ich wallets im však zostane funkčný. Toto oznámenie spôsobilo dnešný prepad ceny Binance Coinu. Changpeng Zhao (CEO Binance) však uverejnil tweet, ktorý naznačuje, že v ttom čase už bude fungovať americká pobočka Binance a teda Binance bude silnejšia, než kedykoľvek predtým.

Binance podľa informácií Cointelegraph vytvára v USA novú obchodnú platformu s názvom Binance US a to na základe spolupráce so spoločnosťou BAM Trading Services, ktorá je schváleným členom amerického FinCENu (Financial Crimes Enforcement Network).

,,Sme nadšení, že konečne uvedieme Binance US a privedieme bezpečnosť, rýchlosť a likviditu našej burzy Binance.com na trh v Severnej Amerike. Binance US bude viesť náš miestny partner BAM a bude slúžiť americkému trhu v plnom súlade s jeho predpismi,” informoval šéf Binance Changpeng Zhao.

Zástupca spoločnosti BAM Trading Services na margo tejto novinky uviedol: ,,Je pre nás veľká česť spolupracovať s Binance vzhľadom na ich bezpečnosť a technológiu. Sme odhodlaní poskytovať bezpečnú a vyhovujúcu platformu a začať plodné spojenectvo s Binance.”

Táto správa prichádza v krátkom slede po dvoch správach, ktoré naznačovali, že Binance nemá na americkom trhu na ružiach ustlané. Najprv prekvapila správa o tom, že jej decentralizovaná burza BINANCE DEX bude blokovať prístupy zákazníkom z USA a ďalších 28 krajín.

Následne o niekoľko dní Binacne informovala, že pracuje na vlastných stablecoinoch, avšak nie na stablecoine, ktorý by kopíroval hodnotu amerického dolára. Finančný riaditeľ Binance Wei Zhou to vysvetlil v tom zmysle, že americký dolár využíva len časť svetových investorov a oni chcú vyriešiť dopyt po iných stablecoinoch.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Bitcoin

Novinky o Square Crypto: Dorsey priviedol do tímu zvučnú posilu

Avatar

Článok

zo dňa

od

Crypto Square Bitcoin

Šéf Twitteru a spoločnosti Square Jack Dorsey sa v posledných mesiacoch stal hlasným podporovateľom Bitcoinu, o ktorom tvrdí, že bude jedného dňa hlavnou menou internetu.

Zaľúbenie v Bitcoin ho v úvode tohto roka motivovalo k spusteniu open-source projektu Square Crypto, ktorý financuje, no tvrdí o ňom, že je absolútne nezávislý od Twitteru a firmy Square. Práve Square prevádzkuje populárnu platobnú aplikáciu Cash App, cez ktorú Dorsey každý týždeň nakupuje Bitcoin za desať tisíc dolárov.

Hlavným cieľom Square Crypto nemá byť nič iné než dosiahnutie zlepšenia celého bitcoinoveho ekosystému a masová adopcia najpopulárnejšej kryptomeny. Viac sme o tom písali už v našom predchádzajúcom článku.

Za týmto účelom zamestnal vo firme jedného dizajnéra a štyroch špičkových developerov. Dizajnér podľa neho zohráva viac než dôležitú úlohu, pretože používanie Bitcoinu nikdy nebude bežným štandardom, ak bude komplikovane. Preto podľa neho zorháva dokonalé UX (user experience) mimoriadne dôležitú úlohu.

S odstupom necelého mesiaca od momentu, kedy Square Crypto na Twitteri informovalo, že je blízko k privedeniu nového špičkového zamestnanca, uverejnilo správu o tom, získalo do svojho tímu bývalého produktového manažéra Google Stevea Leeho, ktorý je zároveň veľkým bitcoinovým nadšencom. To potvrdil svojou dobrovoľnou prácou vo funkcií projektového manažéra Bitcoin Core.

Lee sa za novú príležitosť poďakoval a vyhlásil, že je velmi nadšený z príležitosti pomôcť adopcii Bitcoinu.

Sme nesmierne zvedaví na to, čo prinesie platforma Square Crypto. Dorsey naznačil, že by jej súčasťou mala byť aj technológia Lightning Network, ktorá by umožnila rýchle, takmer okamžité a lacné bitcoinové platby.

Jack Dorsey: Projekt Square Crypto prinesie masovú adopciu kryptomien

Zdroj: cryptoslate.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Bitcoin

Fundstrat Advisors očakáva skorý rast Bitcoinu k cene 9000 dolárov

Avatar

Článok

zo dňa

od

Tom Lee

Väčšina kryptomien je pripravená na to, aby zaznamenala ďalšie zisky. Tvrdí to na základe svojej technickej analýzy analytická spoločnosť Global Advisors, ktorej zakladateľom je známy Wall Street stratég Tom Lee.

Podľa technického stratéga Fundstratu Roba Slyumera je relative-strengh-index hybnosti v neutrálnej pozícií, čo je podľa jeho názoru v súlade so silnými trendovými trhmi. Odporúča preto, aby investori zostali po veľkom májovom raste bitcoinu trpezliví a pripravili sa na ďalší rast trhu.

,,Zdá sa, že ďalší pokus smerom nahor sa rysuje pre väčšinu kryptomien. Zvýšte expozíciu,” vyhlásil. ,,Očakávame, že Bitcoin začne ďalšiu rally od súčasnej úrovne niekde smerom k rezistencii medzi 8 800 dolármi a 9 000 dolármi.”

Podľa Toma Leeho vyzerá veľmi dobre aj Litecoin. Poukázal na jeho nedávny pôsobivý rast a skonštatoval, že podľa jeho názoru má aktuálne namierené k ďalšej rezistencií na cene 145 dolárov.

Lee už minulý mesiac skonštatoval, že krypto zima sa definitívne skončila, no je známe, že minulý rok sa v predikciách ceny Bitcoinu výrazne mýlil. Až do tretej štvrtiny roka odhadoval, že Bitcoin bude útočiť na svoje nove all-time-high, teda vyše 20 000 dolárov, no napokon Bitcoin klesol až k cene pod $4000. Lee svoju mylnú predikciu trhu priznal, no skonštatoval, že veľmi negatívny vplyv na trh mal hardfork kryptomeny Bitcoin Cash, čo sa jednoducho nedalo predvídať.

Zaujímavú predikciu pre Bitcoin vyslovil tento týždeň aj analytik Oliver Isaacs, ktorý si myslí, že BTC bude do konca roka stáť 25 tisíc dolárov. K tejto cene ho poženie viacero katalyzátorov – geopolitické, technologické aj regulačné. Pokiaľ ide o geopolitický vplyv, myslí si, že obchodná vojna medzi USA a Čínou vedie k tomu, že mnoho investorov z Číny ukladá svoje investície do Bitcoinu namiesto toho, aby držali juany, ktoré aktuálne strácajú hodnotu.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-