Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.
Piatkový prehľad zo sveta kryptomien
Člen SEC si myslí, že Bitcoin ETF bude napokon schválené
Podľa Roberta J. Jacksona Jr, jediného komisára Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), ktorý je členom demokratickej strany, Bitcoin ETF napokon získa súhlas od SEC. Viac sa dozviete v tomto našom článku.
Člen komisie SEC si myslí, že Bitcoin ETF bude napokon schválené
Buterin počas konferencie kritizoval konkurenciu
Ethereum už nie je jediným projektom, na ktorom možno vytvárať decentralizované aplikácie. V poslednom období mu pribudlo konkurencia v podobe projektov EOS či TRON, ktore však zakladateľ tretej najhodnotnejšej kryptomeny súčasnosti Vitalik Buterin vážne spochybňuje. Dokonca ich označil za hromadu odpadkov.
Buterin počas konferencie Blockchain Connect vyhlásil, ž akýkoľvek projekt, ktorý tvrdí, že zvládne 5000 transakcií za sekundu, je v skutočnosti centralizovaný a teda je len odpadom. Vitalik sa domnieva, že cesta k rýchlejším transakciám na skutočne decentralizovanom blockchaine vedie cez dvojvrstvové štruktúry – napríklad to, o čo sa pokúša Lightning Network na Bitcoine, či Raiden Network u Etherea. (ccn)
Charlie Lee má viaceré plány s Litecoinom
Zakladateľ krypomeny Litecoin, ktorá je považovaná aj za digitálne striebro (zlatom je Bitcoin), Charlie Lee, by sa v prípade Litecoinu rád v najbližšej dobe venoval dvom zásadným úlohám – dosiahnuť, aby bol Litecoin zameniteľný (rozdeliť LTC na menšie jednotky, s tým, že celková hodnota zostane stále rovnaká) a aby bolo možné do blockchainu implementovať tzv. Confidential Transactions (CT). Tie by mali zvýšiť súkromie používateľov kryptomeny Litecoin. Lee taktiež priznal, že skúma protokol MimbleWimble, na ktorom vznikli nedávno prvé kryptomeny Beam a Grin. (dailyhodl)
Stabilita trhu je atraktívna pre inštitúcie, myslí si stratég JP Morgan
Marketingový stratég JP Morgan Nikolaos Panigirtzoglu si myslí, že súčasná stabilita na trhu s kryptomenami môže prispieť k tomu, že sa o ne začnú zaujímať inštitucionálni investori. Ďalšími dôvodmi je výrazný pokrok vo vývoji blockchain technológie. Pokiaľ však ide o samotný Bitcoin, môže podľa neho trvať roky, kým začne opäť výrazne rásť jeho hodnota. Ako dôvod uviedol slabé pokroky v oblasti regulácii kryptomien. (cointelegraph)
Investr prináša do svojej aplikácie kryptoindex
Investičná aplikácia Investr spustila na svojej platforme kryptoindex, ktorý umožňuje jej používateľom sledovať kolísanie cien na trhu s kryptomenami a porovnávať ceny konkrétnych kryptomenových párov. Index bude zahŕňať aj rozsah kategórii digitálnych aktív. Kryptomeny budú v aplikácii revidované štvrťročne, čo umožní pridanie novších a stabilných kryptomien a odstránenie nefunkčných respektíve nestabilných kryptomien z indexu. (cointelegraph)
Rýchle správy
COINBASE: Aplikácia peňaženky Coinbase, ktorá bola predtým známa ako Toshi, konečne začala s podporou Bitcoinu. Doteraz podporovala len Ethereum, Ethereum Classic a ERC-20 tokeny. Výhodou používania tejto peňaženky na rozdiel od držania kryptomien priamo na Coinbase je vlastnenie privátnych kľúčov.
IOTA: Komunite okolo IOTY sa podarilo za pomoci nemeckej polície a viacerých kryptobúrz dopátrať k hackerovi, ktorý v roku 2018 ukradol tokeny MIOTA v hodnote viac ako 11 miliónov dolárov. Väčšina kryptomien bola zaistená.
Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku a Telegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.
Včerajší diel kryptonoviniek:
Krypto správy dňa (7.2.): Binance podporí xRapid, čo je za rastom Binance Coin?
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie