Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Člen komisie SEC si myslí, že Bitcoin ETF bude napokon schválené

Článok

zo dňa

SEC, Bitcoin

Podľa Roberta J. Jacksona Jr, jediného komisára Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), ktorý je členom demokratickej strany, Bitcoin ETF napokon získa súhlas od SEC.

Kedy sa tak však stane a či šancu na schválenie majú aj v súčasnosti podané žiadosti od Bitwise Asset ManagementCBOE s VanEck a SolidX sa nevyjadril.

,,Koniec koncov, myslím si, že niekto dokáže uspokojiť štandardy, ktoré sme predložili? Dúfam, že áno, myslím si to,” cituje vyhlásenie Roberta Jacksona Jr. portál Congressional Quarterly, ktorý sa odvoláva na doteraz nezverejnené interview, ktoré uniklo na Twitter 5. februára.

V roku 2018 viedli viaceré návrhy o schválenie Bitcoin ETF k zamietnutiu. To najhorúcejšie, ktorému sa prikladala najväčšia šanca na úspech, bolo napokon pre americký shutdown stiahnuté. Žiadosť od CBOE, VanEck a SolidX však bola obnovená a SEC o nej musí rozhodnúť ešte tento rok.

Komisár sa vrátil aj k roku 2017, kedy SEC zamietla žiadosť od bratov Winklevossovcov. Poukázal na to, že volatilita trhu s kryptomenami bola v tom období obrovská, čo je fenomén, ktorý sa odvtedy značne znížil. ,,Tam sme boli v situácii, kedy bolo riziko manipulácie a poškodenia ľudí obrovské. Otázky likvidity na trhu boli veľmi vážne,” vysvetlil.

Keď SEC v júli 2018 zamietla aj druhú žiadosť Winklevossovcov, proti jej verdiktu sa postavila komisárka Hester M. Peirceova, ktorá povedala, že nesúhlasí s názorom jej kolegov. Neskôr sa dokonca vyjadrila v tom zmysle, že SEC trvajú procesy veľmi dlho a je možné, že Bitcoin ETF sa nedočká schválenia aj 20 rokov.

Pokiaľ ide o samotné ETF, mnohí veria, že môže prispieť k rastu hodnoty kryptomien. Schválenie Bitcoin ETF by totiž pridalo kryptomenám kredibilitu a väčšiu dôveru zo strany investorov z Wall Street.

S názorom, že Bitcoin ETF je pre budúcnosť Bitcoinu z cenového pohľadu kľúčový, však nesúhlasia všetci. Nemyslí si to napríklad šéf burzy Binance Changpeng Zhao, ktorý považuje za kľúčový faktor vytváranie reálnych využiteľných produktov budovaných na blockchaine.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Populárne

Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

-

Upozornenie

CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.

-

Kryptonovinky.sk © 2018

-