Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Člen komisie SEC si myslí, že Bitcoin ETF bude napokon schválené

Článok

SEC, Bitcoin
SEC, Bitcoin

Podľa Roberta J. Jacksona Jr, jediného komisára Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), ktorý je členom demokratickej strany, Bitcoin ETF napokon získa súhlas od SEC.

Kedy sa tak však stane a či šancu na schválenie majú aj v súčasnosti podané žiadosti od Bitwise Asset ManagementCBOE s VanEck a SolidX sa nevyjadril.

,,Koniec koncov, myslím si, že niekto dokáže uspokojiť štandardy, ktoré sme predložili? Dúfam, že áno, myslím si to,” cituje vyhlásenie Roberta Jacksona Jr. portál Congressional Quarterly, ktorý sa odvoláva na doteraz nezverejnené interview, ktoré uniklo na Twitter 5. februára.

V roku 2018 viedli viaceré návrhy o schválenie Bitcoin ETF k zamietnutiu. To najhorúcejšie, ktorému sa prikladala najväčšia šanca na úspech, bolo napokon pre americký shutdown stiahnuté. Žiadosť od CBOE, VanEck a SolidX však bola obnovená a SEC o nej musí rozhodnúť ešte tento rok.

Komisár sa vrátil aj k roku 2017, kedy SEC zamietla žiadosť od bratov Winklevossovcov. Poukázal na to, že volatilita trhu s kryptomenami bola v tom období obrovská, čo je fenomén, ktorý sa odvtedy značne znížil. ,,Tam sme boli v situácii, kedy bolo riziko manipulácie a poškodenia ľudí obrovské. Otázky likvidity na trhu boli veľmi vážne,” vysvetlil.

Keď SEC v júli 2018 zamietla aj druhú žiadosť Winklevossovcov, proti jej verdiktu sa postavila komisárka Hester M. Peirceova, ktorá povedala, že nesúhlasí s názorom jej kolegov. Neskôr sa dokonca vyjadrila v tom zmysle, že SEC trvajú procesy veľmi dlho a je možné, že Bitcoin ETF sa nedočká schválenia aj 20 rokov.

Pokiaľ ide o samotné ETF, mnohí veria, že môže prispieť k rastu hodnoty kryptomien. Schválenie Bitcoin ETF by totiž pridalo kryptomenám kredibilitu a väčšiu dôveru zo strany investorov z Wall Street.

S názorom, že Bitcoin ETF je pre budúcnosť Bitcoinu z cenového pohľadu kľúčový, však nesúhlasia všetci. Nemyslí si to napríklad šéf burzy Binance Changpeng Zhao, ktorý považuje za kľúčový faktor vytváranie reálnych využiteľných produktov budovaných na blockchaine.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne