Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (7.3.): Ekonóm zmenil názor na kryptomeny, Ethereum, Enjin, Huobi či Kaspersky

Článok

Fail
Fail

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Štvrtkový prehľad zo sveta kryptomien

Britský ekonóm zmenil názor na kryptomeny

Britský ekonóm a finančný historik Naill Ferguson priznal, že sa mýlil, keď si v minulosti myslel, že kryptomeny sú absolútny podvod. Autor knihy “The Ascent of Money” uviedol: ,,Bol som na veľkom omyle. Omyle v tom zmysle, že som si myslel, že pre kryptomeny fungujúce na blockchain technológii neexistuje žiadne využitie.”

Ferguson priznal, že ho k tomuto záveru vtedy viedli jeho znalosti o histórii finančných inovácii a fiatových mien. Napriek tomu, že zostáva kriticky k vysokej volatilite Bitcoinu, myslí si, že to, že dokázal zvládnuť masovú korekciu z ceny 20 000 dolárov a teraz sa s ním da obchodovať pri úrovniach okolo 3000 až 4000 dolárov, naznačuje, že sa dokázal s týmto pádom pomerne dobre vyrovnať.  (cointelegraph)

Kaspersky: Kryptomeny sú skvelý nápad, ale…

Eugene Kaspersky, generálny riaditeľ Kaspersky Labs, uviedol počas rozhovoru pre spravodajský finančný web Arabian Business, že kryptomeny sú skvelý nápad, ale svet na ne ešte nie je pripravený. Viac sa dočítate v tomto článku.

Kaspersky: Kryptomeny sú skvelý nápad, no svet nie je pripravený

Blockchain mohol pomôcť riešiť krizu v roku 2008

Christopher Giancarlo, súčasný predseda Komisie pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC) si myslí, že keby blockchain existoval v roku 2008, mohol by výrazne pomôcť regulátorom v čase vypuknutia finančnej krízy. Viac sa dočítate v tomto článku.

Šéf CFTC: Blockchain mohol v roku 2008 pomôcť riešiť finančnú krízu

Hardvérová peňaženka ako SIM-ka pre smartphone?

Americký startup VaultTel predstavil hardvérovú kryptomenovú peňaženku pre smartphony, ktorá je navrhnutá tak, aby sa zmestila do priestoru, ktorý je určený na SIM kartu. Viac sa dočítate v tomto článku.

Startup predstavil hardvérovú peňaženku na kryptomeny pre smartphony

Dorsey naznačil, že každý týždeň kupuje BTC za $10 000

Generálny riaditeľ sociálnej siete Twitter a zároveň spoločnosti Square, Jack Dorsey, naznačil počas podcastu s názvom “Tales from the Crypt”, že každý týždeň investuje do Bitcoinu 10 tisíc dolárov. Viac sa dočítate v tomto článku.

Šéf Twitteru naznačil, že každý týždeň kupuje Bitcoin za $10 000

Rýchle správy

ENJIN: Startup Enjin (ERC20 kryptomena ENJ) uvedie 14. marca do prevádzky softvérovú vývojársku zostavu (SDK) pre najpoužívanejší vývojársky engine na svete Unity, ktorý používa viac ako 4,5 milióna vývojárov hier. SDK umožní vývojárom používajúcim Unity vytvoriť, integrovať a spracovať distribúciu herných tokenov s označením ERC1155 fungujúcich blockchaine Etheruem.

HUOBI a XRP: Peer-to-peer mimoburzová (OTC) platforma čínskej kryptomenovej burzy Houbi pridala podporu pre kryptomenu XRP. Digitálna mena od spoločnosti Ripple sa tak pripája k Bitcoinu, Ethereum, Tetheru, EOS a tokenu burzy Huobi Token (HT).

BLOCKCHAIN – PRIESKUM: Podľa správy International Data Corporation (IDC) dosiahnu globálne výdavky na blockchain technológiu v roku 2019 hodnotu 2,9 miliardy dolárov, čo je o 88,7% viac ako 1,5 miliardy investovanej minulý rok. Podľa analýzy dosiahnu výdavky na blockchain v roku 2022 hodnotu až 12,4 miliardy USD. Najviac peňazí investuje tento rok do blockchainu finančný sektor – viac než 1,1 miliardy USD. Nasleduje odvetvie výroby a zdrojov.

ETHEREUM: Nadácia Ethereum Foundation odovzdala grant pre výskumníkov na univerzitách Columbia a Yale, ktorí pracujú na zostavení nového smart kontrakt programovacieho jazyku pre Ethereum Virtual Machine (EVM). Príjemcom grantu je projekt s názvom DeepSea, ktorý vedie profesor Ronghui Gu, docent informatiky na University od Columbia v spolupráci s výskumníkmi z Yale.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.