Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šéf CFTC: Blockchain mohol v roku 2008 pomôcť riešiť finančnú krízu

Článok

Kríza - Bitcoin
Kríza - Bitcoin

Christopher Giancarlo, súčasný predseda Komisie pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC) si myslí, že keby blockchain existoval v roku 2008, mohol by výrazne pomôcť regulátorom v čase vypuknutia finančnej krízy.

Giancarlo v roku 2008 pracoval ako výkonný viceprezident pre maklérsku spoločnosť GFI Group, ktorá vtedy prevádzkovala jednu z najväčších obchodných platforiem pre CDS (druh kreditného derivátu). ,,Spomínam si na paniku a neporiadok na podlahe brokerov spoločnosti GFI, nakoľko sa finančná úverová kríza dostala spod ich kontroly. Spomínam si, ako sa americký bankový regulátor spýtal na obchodovanie s CDS s niekoľkými významnými bankami vrátane Lehman Brothers. V skutočnosti sa obchodne podmienky zhoršili v priebehu hodiny. Bolo jasné, že regulátor mal len malo prostriedkov, okrem telefonických hovorov, aby dokázal zaznamenať všetky signály nebezpečia, ktore vysielali trhy s CDS.”

Keby už vtedy bolo možné použiť výhody technológie blockchain, regulátori by mali významnú výhodu. Pred príchodom blockchainových riešení boli totiž nútení zostavovať čiastočné údaje, aby znovu vytvorili zložité, individuálne obchodné portfólia. ,,Bol by to obrovský rozdiel, kedy pred 10 rokmi bola blockchain technológia informačným základom derivátových expozícií Wall Street. Prinajmenšom by to určite umožnilo omnoho rýchlejší, lepšie informovaný a viac kalibrovaný regulačný zásah namiesto neusporiadanej reakcie, ktorá z toho žiaľ vtedy vyplynula.”

Predseda CFTC si myslí, že v súčasnosti môže blockchain pomôcť regulátorom rýchlo identifikovať riziká signalizujúce zlyhania bánk.  Podobný názor minulý rok prezentoval aj Pang Huadong, bývalý viceprezident JP Morgan, ktorý povedal, že blockchain môže vyriešiť budúcu finančnú krízu.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.