Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šéf Twitteru naznačil, že každý týždeň kupuje Bitcoin za $10 000

Článok

Jack Dorsey
Jack Dorsey

Generálny riaditeľ sociálnej siete Twitter a zároveň spoločnosti Square, Jack Dorsey, naznačil počas podcastu s názvom “Tales from the Crypt”, že každý týždeň investuje do Bitcoinu 10 tisíc dolárov.

Počas podcastu sa Dorsey vyjadril k experimentu “Stacking Sat Saturday”, ktorý prebieha na Twitteri – ide o trend, v rámci ktorého užívatelia, ktorí veria v budúcnosť Bitcoinu, pravidelne každý týždeň nakupujú BTC v hodnote 25 dolárov, aby tým prispeli k rastúcej adopcii kryptomien. Dorsey na margo toho povedal, že túto kampaň sleduje, no nemohol sa jej zúčastniť, pretože prekročil svoj limit na CashApp, populárnej mobilnej aplikácii, ktorú prevádzkuje jeho firma Square.

Dorsey síce nekonkretizoval presnú sumu, no maximálny možný týždenný limit pre nákup Bitcoinu cez CashApp je 10 tisíc dolárov. Zároveň uviedol, že sa do kampane rád zapojí ďalšiu sobotu, keď jeho obmedzenie na nákup už stratí platnosť.

Dorsey je známym podporovateľom Bitcoinu, pričom neraz vyjadril presvedčenie, že sa môže stať hlavnou menou internetu. Vo februári priznal, že Bitcoin je jedinou kryptomenou, ktorú vlastní.

Hoci náklonnosť šéfa Twitteru k Bitcoinu je v kryptokomunite vnímaná veľmi pozitívne, nie všetci si myslia, že Dorsey naozaj pochopil pointu kryptomien. CEO spoločnosti Minds.com Bill Ottman vyhlásil, že jedná vec je chváliť Bitcoin a druhou je správanie firiem, za ktorými Dorsey stojí. Ani Twitter ani Square nerobia podľa neho žiadne kroky, ktoré by viedli k tomu, aby sa stali open-source a decentralizované. Viac o jeho názore sa dozviete v tomto článku.

Facebook, Twitter a kryptomeny. Ľudia by nemali prepadnúť ilúzii, upozorňuje Ottman

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne