Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (4.4.): Graf BTC vraj vyzerá dobre, Binance DEX, Google Trends či SEC

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

UPOZORNENIE: Informácie uvedené v tomto článku nevnímajte ako investičné poradenstvo. Ide len o sprostredkovanie názorov. Investovanie do kryptomien je rizikové.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Viacerí analytici si myslia, že nie je dôvod na predaj

Bitcoin včera v noci vytvoril nové tohtoročné maximum, keď sa vyšplhal až k cene 5300 dolárov. To je najvyššia hodnota jedného BTC od novembra 2018. Aktuálne je síce nižšie (okolo 5000 USD), no stále ide o veľký vyše 20-percencný skok v porovnaní s minulým týždňom. Viacerí analytici sa zhodujú v tom, že aktuálne nie je dôvod na predaj Bitcoinu a môže ďalej rásť. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Analytici predpokladajú ďalší rast Bitcoinu: Neexistuje žiadny vážny dôvod na predaj, tvrdí Butterfield

John Dow tvrdí, že graf BTC vyzerá dobre

Bývalý ekonóm medzinárodného menového fondu a známy kryptotrejder John Dow, ktorý sa preslávil tým, že shortoval Bitcoin (vsádzal na jeho pokles) od jeho hodnoty približne 20 tisíc dolárov až po jeho najnižšiu cenu v roku 2018 (cca 3200 USD) tvrdí, že súčasný graf Bitcoinu vyzerá dobre a nebál by sa nakupovať. John Down v decembri napísal na Twitteri, že ak sa Bitcoin nedostane čoskoro na 5 až 6 tisíc dolárov, bude to naozaj zlý signál pre hodlerov, ktorí by mali v tom prípade zamýšľať predaj. Tento scenár sa však nenaplnil, naopak Bitcoin sa dostal cez 5 tisíc, čo John Dow okomentoval na Twitteri stručne, no veľmi výstižne: „Graf Bitcoinu, vyzerá vhodne na kúpu.”

Binance spustí Binance DEX už tento mesiac

Changpeng Zhao ako zakladateľ najväčšej kryptoburzy Binance oznámil počas konferencie Deconomy v juhokórejskom Soule, že decentralizovaná verzia tejto burzy s názvom Binance DEX by mala byť plnohodnotne spustená už koncom apríla. Okrem toho prezradil, že Binance v Singapure otvorí svoju ďalšiu krypto-to-fiat zmenáreň. Binance testuje svoju decentralizovanú burzu od februára. Počas tohto obdobia si môžu užívatelia vytvoriť peňaženky a testovať obchodovanie. (cointelegraph)

Náhly rast ceny Bitcoinu sa dal predvídať, tvrdí Flipside

Kým analytici doteraz nedokázali identifikovať hlavný katalyzátor utorňajšieho veľkého rastu ceny Bitcoinu, spoločnosť Flipside Crypto tvrdí, že takýto skok ceny sa dal predpokladať na základe zvýšenej aktivity užívateľov v posledných týždňoch. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Náhly rast ceny Bitcoinu sa dal predvídať, tvrdí Flipside

SEC vydala dokument o kryptomenách

Americká komisia pre cenné papiere a burzu známa pod skratkou SEC zverejnila dlhoočakávaný dokument, v ktorom popisuje, akým spôsobom možno odlišovať tokeny a teda definovať či ide o cenné papiere alebo nie. Podrobnosti sa dozviete v tomto našom článku.

SEC vydal dokument, podľa ktorého bude pristupovať ku kryptomenám

Google Trends: Nárast záujmu o Bitcoinu tu je, no je ďaleko od maxím

Náhly nárast hodnoty Bitcoinu spôsobil v posledných dňoch prudký nárast záujmu o vyhľadávanie informácii o najznámejšej kryptomene prostredníctvom vyhľadávača Google. Z dlhodobého hľadiska je však záujem o Bitcoin stále veľmi nízky. Prečítajte si viac informácii v tomto našom článku.

Google Trends: Nenechajte sa zmiasť, záujem o Bitcoin je stále nízky

Centrálne banky nevydajú digitálne meny na blockchaine, tvrdí Roubini

Najhlučnejší kritik Bitcoinu, kryptomien a celého blockchainu ekonóm Nouriel Roubini známy aj ako “Dr. Doom” (pre jeho predikciu finančnej krízy v roku 2008), povedal v prítomnosti zakladateľa kryptomeny Ethereum Vitalika Buterina počas konferencie v juhokórejskom Soule, že ak sa centrálne banky rozhodnú vydať digitálne meny, tak určite nebudú založené na blockchaine. Budú to centrálnou bankou vydané meny rešpektujúce vládne nariadenia a zákony. ,,Keď sa objavujú novinky o vydaní digitálnych mien centrálnymi bankami, ľudia z krpytopriestoru sú nadšení a hovoria, že kryptomeny sa stávajú bežným prúdom. Ale ak sa na to pozriete z bližšia a pozorne, pochopíte, že centrálne banky sa nechystajú použiť blockchain, nebudú to kryptomeny. Bude to len jeden hlavný zabezpečený ledger,” vyhlásil. (cointelegraph)

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.