Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (4.3.): Bitcoin môže mať hodnotu miliónov dolárov, tvrdí predstaviteľ IBM

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Pondelkový prehľad zo sveta kryptomien

Člen IBM: Bitcoin môže mať hodnotu miliónov dolárov

Viceprezident spoločnosti IBM pre oblasť blockchainu a digitálnych mien Jesse Lund vyhlásil, že hodnota Bitcoinu v budúcnosti porastie do závratných výšok. ,,Vidím Bitcoin na hodnotách miliónov dolárov. 5000 dolárov dosiahne možno koncom roka, ale jeho trajektória mieri omnoho vyššie. V tomto trhu bude likvidita viac než 20 biliónov dolárov,” uviedol počas interview pre Finder. (ccn.com)

Druhá session československých trejderov

Včera večer sa uskutočnila v poradí druhá Trader’s Session československých trejerov, ktorí sa opäť venovali Bitcoinu a ostatným digitálnym menám. Tentokrát sa Live streamu zúčastnili Honza Čuraj a Marek Auer z Crypto Kingdom, Marek Vaňha z Golden Pocket a Matúš Peprný z WeerTrade. Video zo session si môžete pozrieť tu:

#DeleteCoinbase, Nutrino a Coinbase

Riaditeľka inštitucionálneho predaja zmenárne Coinbase v rozhovore pre finančný kanál Cheddar obhajovala rozhodnutie realizovať kúpu spoločnosti Neutrino, ktorá sa zameriava na analýzu blockchainov. Táto akvizícia sa totiž stala terčom veľkej kritiky. Viac sa dozviete v tomto článku.

#DeleteCoinbase a akvizícia Neutrino. Predstaviteľka Coinbase obhajuje kroky firmy

Nádej pre zákazníkov insolventnej burzy QuadrigaCX?

Existuje veľká šanca, že kanadská kryptoburza QuadrigaCX má uložené značné množstvo tokenov Ethereum na iných burzách. Predstavuje to veľkú nádej pre zákazníkov insolventnej burzy, že sa dostanú aspoň k časti svojej investície po úmrtí jej zakladateľa Gerryho Cottena. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Nádej pre zákazníkov QuadrigaCX? „Stratené” kryptomeny môžu byť na iných burzách

Krytofirmy majú stále problém s bankami

Portál Bloomberg informuje, že kryptospoločnosti majú aj v roku 2019 naďalej problém s otvorením a správou bežných bankových účtov. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Krytofirmy majú stále problém s účtami v bankách

Bitcoin zosmiešnený Buterinom?

Spoluzakladateľ kryptomeny Ethereum (ETH) Vitalik Buterin počas rozhovoru pre Business Inisder vyhlásil, že sa prostredníctvom Ethereum pokúša vyriešiť obmedzenú funkčnosť Bitcoinu, ktorý prirovnal ku kalkulačke. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Vitalik Buterin prirovnal Bitcoin ku kalkulačke a Ethereum ku smartphone

Rýchle správy:

CRYPTOYOUDA: Populárny trajder @CryptoYoda, ktorého sleduje na Twitteri viac než 210 tisíc ľudí, sa rozhodol dočasne pozastaviť svoju trejderskú činnosť. Zároveň však tvrdí, že kryptomeny sú stále len na začiatku a rast hodnoty ceny Bitcoinu na 50 tisíc dolárov je “nevyhnutný”. Ak hodnota BTC klesne ešte viac, svojim followerom odporúča, aby nakupovali.

EMPTYBEERBOTTLE: Ďalší populárny trejder EmtyBeerBottle na Twitteri upozornil svojich followerov, že nájsť dno Bitcoinu je prakticky nemožné a preto je najlepším finančným rozhodnutím nakupovať BTC postupne pravidelne každý týždeň respektíve mesiac. Drvivá väčšina ľudí podľa neho totiž nedokáže vychytať skutočné “dno”.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne