Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Nádej pre zákazníkov QuadrigaCX? „Stratené” kryptomeny môžu byť na iných burzách

Článok

QuadrigaCX nádej
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Existuje veľká šanca, že kanadská kryptoburza QuadrigaCX má uložené značné množstvo tokenov Ethereum na iných burzách.

S týmto tvrdením prichádza výskumná a konzultačná platforma ZeroNonCense, ktorá v rámci svojej správy tvrdí, že jej to potvrdili generálny riaditeľ burzy Kraken Jesse Powell a generálny riaditeľ MyCrypto Taylor Monahan.

Podľa ZeroNonCense existuje reálna možnosť, že takmer 650 000 ETH patriacich burze QuadrigaCX bolo uložených na burzách Kraken, Bitfinex a Poloniex. Výskumná spoločnosť ďalej uvádza, že QuadrigaCX mala účty na všetkých týchto burzách a bolo preukázané, že v čase, keď boli odoslané, predstavovali tieto finančné prostriedky hodnotu viac než 100 miliónov dolárov.

Cointelegraph vo februári informoval, že po náhlej smrti zakladateľa QuadrigaCX Gerryho Cottena sa stala táto burza insolventná, pretože nikto iný nedisponoval súkromnými kľúčmi ku “cold wallets”, na ktorých mali byť umiestnené kryptomeny burzy v hodnote okolo 145 miliónov dolárov.

Vdova naznačila, že môžu byť inde

ZeroNonSence sa odvoláva aj na tvrdenia Jennifer Robertsonovej, vdovy po Gerrym Cottenovi, ktorá v čestnom vyhlásení uviedla, že ona a ani pracovníci burzy netušili, kde Cotton uschoval prístupy ku  kryptomenám. Robertsonová však naznačila, že existuje alternatíva, že jej nebohý manžel uložil nejaký majetok QuadrigaCX na iných konkurenčných burzách.

Ak sa potvrdí, že kryptomeny QuadrigaCX sú na Krakene, Bitfinexe či Poloniex, ich dohľadanie by nemalo predstavovať väčší problem a mohlo by umožniť platforme získať platobnú schopnosť a obnoviť svoju činnosť. Zároveň to predstavuje veľkú nádej pre zákazníkov kanadskej  burzy, ktorí by sa tak mohli dostať aspoň k časti svojich kryptomien.

Pranie špinavých peňazí?

Spoločnosť ZeroNonCence, ktorá prišla s týmito odhaleniami, už minulý mesiac vydala správu, v rámci ktorej vyjadrila pochybnosti o tom, či QuadrigaCX vôbec niekedy disponovala kryptomenami v hodnote, ktorá bola uvádzaná po smrti Gerryho Cottena. Pochybnosti vyjadrili aj kanadské banky, pričom v súvislosti s burzou sa objavujú podozrenia, že bola využitá na pranie špinavých peňazí.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne