Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Spoluzakladateľ Ethereum sa bojí o bezpečnosť. Kompletne opúšťa svet kryptomien

Článok

Anthony Di Iorio
YouTube, Anthony Pompliano

Jeden zo spoluzakladateľov Ethereum (ETH) Anthony Di Iorio sa rozhodol definitívne opustiť kryptosektor. Ako dôvod uviedol, že sa necíti byť v tomto segmente v bezpečí. Zároveň  poznamenal, že kryptomeny len vo veľmi malej miere ovplyvňujú životy bežných ľudí.

Anthony Di Iorio je ďalším zo série spoluzakladateľov Ethereum, ktorý definitívne opúšťa tento projekt. Podobne ako on sa rozhodli opustiť svet kryptomien a zamerať sa na iné typy podnikania v minulosti aj Amir ChetritJefrrey Wickle.

V kryptosektore, no nie priamo u Ethereum, zostali Charles HoskinsonGavin Wood. Prvý menovaný sa stal hlavnou tvárou kryptomeny Cardano (ADA) a druhý zas kryptomeny Polkadot (DOT). Práve tieto dve kryptomeny sú označované za potenciálnu hlavnú konkurenciu Ethereum.

Na prácach súvisiacich s Ethereuum sa už nepodieľajú ani Joseph LubinMihai Alisie. Lubin založil firmu ConsenSys a Alisie spoločnosť AKASHA project. Ide o firmy, ktoré pracujú na aplikačných riešeniach postavených na Ethereum, čiže sú s touto kryptomenou úzko späté.

Priamo u Ethereum z radov spoluzakladateľov z roku 2014 zostal už len Vitalik Buterin, hlavná tvár Ethereum, ktorý sa naďalej intenzívne zapája do všetkého, čo súvisí s touto kryptomenou.

Di Iorio sa chce od kryptomien dištancovať

Pokiaľ ide o Anthonyho Di Iorioa, ktorý sa svojho času podľa magazínu Forbes dostal na zoznam kryptomiliardárov, svoj odchod odôvodňuje tým, že jeho profil sa stal “rizikový a necíti sa byt z toho nadšený”. ,,V tomto priestore sa necítim úplne v bezpečí. Ak sa začnem sústrediť na väčšie problémy, myslím si, že s tým bude viac v pohode.”

Di Iorio chce predať aj svoje úspešné projekty Decentral a Jaxx, pričom stovky miliónov dolárov, ktoré by za ne mohol dostáť, chce prijať vo forme tradičných fiatových peňazí, alebo ako kapitál v inej firme. Inak povedané kryptomeny ako platidlo neakceptuje.

,,Chcem sa diverzifikovať tak, aby som nebol považovaný za kryptočloveka,” doplnil. ,,Chcem riešiť zložité problémy. V prípade potreby do toho začlením aj kryptomeny, ale mnohokrát to tak nie je… Existuje len naozaj malé percento príležitosti, kedy ich (kryptomeny) svet potrebuje.”

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.