Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Spoločnosť Mogo nakúpila Ethereum a Bitcoin. V krypte chce mať 5%

Článok

Ethereum Bitcoin
Pixabay.com

Kanadská platobná fintech spoločnosť Mogo, ktorá je zalistovaná na americkej burze NASDAQ a jej riešenia používa viac než milión zákazníkov, v pondelok informovala, že investovala do kryptomien Ethereum a Bitcoin. Kým bitcoiny nakúpila už dávnejšie, k investícii do Ethereum pristúpila len pred niekoľkými dňami.

Spoločnosť Mogo oznámila, že nakúpila celkovo 146 ETH za priemernú nákupnú cenu 2780 USD za 1 ETH, čo činí investíciu 405 888 USD a predtým v úvode roka 2021 aj 18 BTC za priemernú nákupnú cenu 33 083 USD, tj. za celkovú čiastku 595 494 USD.

Firma sídliaca vo Vancouveri zároveň potvrdila, že z dlhodobého hľadiska chce, aby kryptomeny tvorili zhruba 5% podiel na jej účtovnej súvahe.

Investíciu do kryptomien financovali v Mogo predajom akcii spoločnosti Vena Solutions, ktoré jej priniesli výnos 4,7 milióna dolárov oproti účtovnej závierke k 31. decembru 2020. Zároveň nedávno uzavreli strategickú investíciu do firmy Coinsquare Ltd., poprednej kanadskej platformy pre obchodovanie s kryptomenami, v ktorej získali 19,99% podiel s možnosťou navýšiť ho až na 43%.

,,Naša počiatočná investícia do Ethereum dopĺňa naše predchádzajúce investície do Bitcoinu a odráža našu vieru v dlhodobý potenciál blockchain technológie ako základnej súčasti finančných technológii novej generácie,” uviedol k nákupom dvoch najznámejších kryptomien prezident a finančný riaditeľ firmy Greg Feller.

Zdroj: businesswire.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne