Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šéf SEC má z návrhu zákona o regulácii kryptomien v USA zlý pocit

Článok

Zákon
Zdroj: Pixabay.com

Šéf americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) nemá dobrý pocit z návrhu „Zákona o zodpovednej finančnej inovácii“ z dielne Cynthie Lummisovej a Kirsten Gillbranovej, ktorý sa do značnej miery týka regulácie kryptomien. 

Šéf SEC Gary Gensler sa k návrhu zákona vyjadril na summite CFO Network The Wall Street Journal, kde skonštatoval, že by “mohol podkopať ochranu, ktorú máme na kapitálovom trhu v hodnote 100 biliónov dolárov“:

,,Nechceme, aby naše súčasné burzy cenných papierov, podielové fondy alebo verejné spoločnosti akýmsi neúmyselným ťahom pera povedali: „Vieš čo, ja chcem byť v rozpore, chcem byť mimo tohto režimu, ktorý bol podľa mňa za posledných 90 rokov celkom prínosný pre investorov aj hospodársky rast.““

Genslerovi sa zrejme nepáči najmä pasáž, ktorá ako prioritného regulátora v prípad kryptomien označuje Americkú komisiu pre  komoditné futures (CFTC), čo znamená, že zákon skôr považuje kryptomeny za komodity, než cenné papiere. Gensler však viackrát naznačil, že väčšina kryptomien je podľa neho cenný papier.

Bitcoin a Ethereum sú komodity, no ostatné kryptomeny sú cenné papiere?

Lummisová a Gillbrandová, ktoré zákon navrhli ako zástupkyne oboch hlavných amerických politických združení (republikánov aj demokratov), však dali týmto tvrdeniam Genslera čiastočne za pravdu, keď minulý týždeň vysvetlili, že za komodity považujú len dve najväčšie kryptomeny Bitcoin a Ethereum, ktoré majú dokopy vyše 50% podiel na kryptotrhu (podľa kapitalizácie ich mincí) a uznali, že väčšina ostatných kryptomien môže byť klasifikovaná ako cenný papier.

Téma toho, čo je komodita a čo je cenný papier, je v USA naďalej horúca, pričom mnohé prieskumy naznačujú, že nejasnosť v tejto veci výrazne komplikuje investície do kryptomien zo strany inštitúcii.

Vyšetrovanie búrz?

Zdroj FOX  Business medzitým informoval, že SEC mala odoslať list niekoľkým veľkým kryptomenovým burzám, v ktorom ich požiadala o detailné informácie o tom, ako chránia používateľské dáta a ako zákazníkov chránia pred rizikami obchodovania s digitálnymi aktívami. Nie je jasné, ktoré burzy mali tieto listy dostať, no Fox Business naznačil, že mohlo ísť o Coinbase, Binance, FTX a Crypto.com, ktoré však odmietli túto tému komentovať. Podobne sa k téme postavila aj SEC, ktorá odmietla vyšetrovanie potvrdiť.

Zdroj: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.