Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Schválenie Bitcoin futures ETF vo vzduchu? Balchunas je čoraz optimistickejší

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Najnovšie kroky spoločnosti Ark Invest a Valkyrie presviedčajú analytika Bloombergu Erica Balchunasa, že schválenie prvých Bitcoin Futures ETF naozaj visí vo vzduchu.

Analytik Bloomberg Eric Balchunas na Twitteri informoval, že firmy Ark Invest (v spolupráci s 21Shares) a Valkyrie pristúpili k aktualizácii svojich žiadosti o Bitcoin futures ETF tým, že im pridelili konkrétne “tickery” – v prípade Ark ticker “ARKA“ a v prípade Valkyrie ticker „BTF“. Hoci na prvý pohľad ide o banalitu, Balchunas je presvedčený, že je to znak očakávania skorého schválenia ich žiadosti.

Balchunas, ktorý má dlhoročné skúsenosti s ETF fondmi, vysvetlil, že k takýmto aktualizáciám bežne dochádza až v čase, kedy je celý fond pripravený na skoré spustenie. Myslí si preto, že Valkyrie aj Ark sa už chystajú na spustenie Bitcoin Futures ETF. Dodal však, že „v prípade Bitcoinu nikdy nie je nič iste”, keďže Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) doposiaľ žiadnu žiadosť neschválila.

Kým analytik Bloombergu opakovane naznačuje, že už v októbri by sa mohli prvé žiadosti dočkať povolenia od SEC, Todd Rosenbluth z firmy CFRA tento týždeň uviedol, že s najväčšou pravdepodobnosťou budú verdikty SEC odložené až na budúci rok.

Kto bude mať napokon pravdu sa dozvieme už v najbližších dňoch, keďže v prípade žiadosti od firmy ProShares sa musí SEC vyjadriť najneskôr najbližší pondelok 18. októbra a k žiadosti od Valkyrie do 25. októbra. Pokiaľ ide o žiadosť Ark Invest, k tej musí SEC zaujať stanovisko prvýkrát až o niekoľko týždňov, nakoľko ide o čerstvú žiadosť. To však neznamená, že ak schváli iné žiadosti, nedá skoršie povolenie aj pre Ark.

Šéf SEC je v skutočnosti fanúšik Bitcoinu

K téme Bitcoin ETF sa vyjadril aj zakladateľ spoločnosti Volt Equity Tad Park. Práve jeho firma pred niekoľkými dňami získala od SEC povolenie na ETF fondVolt Bitcoin Revolution ETF“, ktorý je viazaný na výkonnosť firiem, ktoré investovali do Bitcoinu, alebo s ním nejakým spôsobom podnikajú. Nejde teda o priame bitcoinove ETF, no do určitej miery cena Bitcoinu jeho výkonnosť ovplyvňuje. Napríklad zhruba 25% tohto ETF je viazaného na firmu Microstrategy, ktorá vlastní viac než 110 000 BTC.

Tad Park v rozhovore pre FOX Business uviedol, že šéf SEC Gary Gensler je v skutočnosti fanúšik Bitcoinu, no v rámci BTC scény je častokrát neférovo nepochopený. Obhajoval popri tom Genslerovú snahu o jasnejšiu reguláciu kryptomien a lepšiu ochranu investorov.

Pokiaľ ide o konkrétne žiadosti o Bitcoin ETF, Park si myslí, že vďaka Genselrovi majú naozaj väčšiu šancu na schválenie. Mnohé žiadosti však podľa neho nespĺňajú nároky na povolenie, pretože ani dostatočne neriešia problematiku toho, ako budú bitcoiny na tieto ETF viazané bezpečne uschované. Ako príklad uviedol zlato a ETF na zlato, u ktorých musia firmy dôkladne vysvetliť a preukázať, ako budú fyzické zlato strážiť. V prípade žiadosti o Bitcoin ETF podľa neho mnohí žiadatelia v tejto veci zlyhávajú.

Zdroj: cointelegraph.comt , cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne