Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

SEC schválila krypto-firemné ETF. Sú v ňom Tesla, Twitteri či Microstrategy

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

V období, kedy kryptomenový trh začína výrazne sústrediť svoju pozornosť na SEC (Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu) v súvislosti s potenciálnym historickým schválením prvého Bitcoin ETF, udelila táto komisia povolenie pre “Volt Bitcoin Revolution ETF”, fond sledujúci firmy, ktoré majú do Bitcoinu zainvestované. 

Fond, ktorý bol založený firmou Volt Equity zo San Francisca, síce investorom neumožňuje investíciu viazanú priamo na cenu Bitcoinu, avšak do určitej miery jeho úspech cena Bitcoinu ovplyvňuje. Výnosnosť fondu je totiž závislá od výkonnosti firiem, ktoré majú vo svojom investičnom portfóliu významné množstvo BTC alebo s ním nejakým spôsobom podnikajú.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Volt už pred pár mesiacmi uviedol, že ich ETF bude sledovať ceny akcii približne 30 rôznych spoločnosti. Najväčší podiel v ňom by mali tvoriť akcie firmy Microstrategy (okolo 25%), teda spoločnosti, ktorá z verejne obchodovaných firiem drží najviac bitcoinov (vyše 110 000 BTC). Okrem firmy Michaela Saylora budú mať v tomto ETF zastúpenie aj akcie firiem Tesla, Square, Coinbase či PayPal. Nechýba však napríklad ani ťažobný bitcoinový gigant Marathon či Twitter, ktorý síce nemá zatiaľ na súvahe žiadne bitcoiny, no ako prvá veľká sociálna sieť na svete začal umožňovať bitcoinové transakcie medzi jeho užívateľmi.

Volt Bitcoin Revoultion ETF môže byť lákavým ETF pre inštitucionálnych investorov, ktorí majú záujem o nepriamu expozíciu voči Bitcoinu. Očakáva sa, že toto ETF bude menej volatilné, než samotná cena Bitcoinu, pretože napríklad akcie firiem Tesla či PayPal nie sú až také náchylné na pohyby cien najznámejšej kryptomeny. Pre investorov môže byť toto ETF zaujímavejšie v porovnaní s inými alternatívnymi investíciami do kryptotrhu aj vďaka tomu, že poplatky budú rovnako nízke ako u iných ETF – pozostávajú z 0,85% ročného poplatku za jeho správu.

Prvý krok k povoleniu Bitcoin ETF?

Reakcie trhu na povolenie tohto ETF sú pozitívne. Analytici konštatovali, že hoci toto ETF nie je viazané priamo na Bitcoin či kryptotrh, ešte v nedávnej minulosti by ho SEC pravdepodobne nepovolila. Zakladateľ firmy Tad Park pre DeCrypt povedal: ,,Pred rokom by takéto ETF nebolo možné. Dúfame, že to je prasklina v priehrade.” Naznačil tým, že schválenie tohto ETF je azda predzvesťou povolenia ETF priamo na Bitcoin.

Vo včerajšom článku sme vás informovali, že rast ceny Bitcoinu v posledných dvoch týždňoch môže byť do určitej miery poháňaný práve očakávaniami v súvislosti s možným schválením Bitcoin Futures ETF. Už 16. októbra sa má SEC prvýkrát vyjadriť k žiadosti od firmy ProShares a ďalšie štyri termíny ju čakajú do 1. novembra. Téme sme sa podrobne venovali v tomto článku.

Zdroj:  decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.