Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Riaditeľ PayPal dáva kryptomenám šancu. V budúcnosti môžu byť populárnymi platidlami

Článok

John Rainey, riaditeľ PayPal
John Rainey, riaditeľ PayPal

John Rainey, finančný riaditeľ spoločnosti PayPal, v rozhovore pre The Wall Steet Journal z 19. februára, hovoril pozitívne o Bitcoine ako o budúcej populárnej možnosti platieb.

V časti rozhovoru s názvom “Krypto faktor” Rainey povedal, že PayPal bol jednou z vôbec prvých spoločností, ktoré prijali Bitcoin ako možnosť platby a to v roku 2015 na platforme Braintree.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Vzhľadom na kolísavosť ceny teraz nie je Bitcoin spoľahlivou menou na transakcie, pretože ak robíte obchod a máte 10% ziskové rozpätie a akceptujete Bitcoin a ten nasledujúci deň klesne o 15%, ste pri tejto transakcií v strate,” vysvetľuje Rainey svoj pohľad na súčasný Bitcoin, ktorý podľa neho ešte nedozrel na to, aby mohol byť tradičným platidlom.

Pred kryptomenami je ešte dlhá cesta

Rainey na otázku, či existuje možnosť, že sa kryptomeny niekedy stanú populárnymi platidlami odpovedal, že “existuje veľká pravdepodobnosť, že sa tak stane.”

,,Myslím si, že je pred nimi ešte niekoľkoročná cesta, kým budú všadeprítomné, akceptované a stanú sa menami na každodenné použitie,” povedal, no dodal, že skutočná zásluha na tom všetkom prináleží Blockchain technológií.

Max Levchin, spoluzakladateľ spoločnosti PayPal, zas minulý rok v decembri vyhlásil, že zatiaľ čo si myslí, že technológia Blockchain je revolučná, nevie si ešte vytvoriť názor na to, akú budúcnosť má pred sebou Bitcoin a ostatné kryptomeny.

Portál Cointelegraph.com na konci článku dodáva, že bývalý výkonný riaditeľ PayPal David Marcus sa stal členom predstavenstva krypto-zmenárne Coinbase.

Mimochodom Coinbase bude už čoskoro využívať SegWit, ktorý prinesie rýchlejšie a lacnejšie BTC transakcie. O tom čítajte v tomto článku.

Denný súhrn správ nájdete zas tu.

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.