Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Výhody SegWitu využije omnoho viac ľudí. Prichádza na Bitfinex a Coinbase

Článok

SegWit, Coinbase, Bitfinex
SegWit, Coinbase, Bitfinex

Výhody SegWit -u (Segregated Witness) budú môcť už čoskoro využívať zákazníci BitfinexCoinbase.

SegWit je aktualizácia, ktorá umožňuje zvýšenie rýchlosti transakcií a je dôležitým krokom k implementácií ďalších technológií do Bitcoin siete, ako je napríklad avizovaný Lighning Network. SegWit je tu už od 24. augusta 2017, no doteraz je využívaný len u približne 13% BTC transakcií (zdroj). Zavedením na burzu Bitfinex a kryptozmenáreň Coinbase by sa však mala pokryť údajne až polovica všetkých BTC transakcií na svete, čo by malo mať pozitívny vplyv pre celú BTC komunitu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

SegWit má prispieť nielen k zvýšeniu rýchlosti transakcií ale aj poplatkov za ich realizáciu. Tie boli na vrchole v decembri, pričom 23. decembra bol denný medián poplatkov za BTC transakcie až 34 dolárov. Medzi polovicou decembra a polovicou januára sa pohyboval okolo 10 dolárov, potom však začal klesať a v nedeľu padol na 0,79 USD. Podľa portálu arstechnica.com pokles poplatkov za transakcie súvisí aj s tým, že niektorí používatelia jednoducho našli efektívnejšie spôsoby využitia siete a iní ju prestali používať.

,,Podporou SegWit adries rieši Bitfinex tri z najväčších problémov kryptonadšencov: transakčné poplatky, rýchlosť transakcií a kapacitu siete. Teší nás, že prostredníctvom tejto implementácie môžeme našim zákazníkom poskytnúť o 20% nižšie poplatky za výber a aj rýchlejšie transakcie,” povedal CTO spoločnosti Bitfinex Paolo Ardoino.

Coinbase zas na svojom oficiálnom Twitter účte v utorok napísala: ,,Náš inžiniersky tím ukončil testovanie SegWitu pre Bitcoin na Coinbase. Aktualizáciu budeme postupne spúšťať v nasledujúcich pár dňoch, aby všetci naši klienti mohli využívať SegWit do polovice budúceho týždňa.”

Zdroje: NewsBtc.com, financemagnates.com

Denný súhrn správ zo sveta kryptomien nájdete tu.

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.