Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Priemysel s HW peňaženkami pre kryptomeny bude rozkvitať. Prečo sú populárne?

Článok

Trezor One
Zdroj: SatoshiLabs

Priemysel spojený s hardvérovými peňaženkami by mohol dosahovať rýchlejšie tempo rastu, než centralizované kryptomenové burzy. Konštatuje to portál Cointelegraph odvolávajúci sa na dve štúdie.

Súčasný medvedí trh bitcoinu je výrazne odlišný v tom, že kým v tých predošlých bearmarketoch mierilo množstvo bitcoinov na burzy, v súčasnosti ich počet na burzách naopak klesá, čo znamená, že investori vyberajú BTC na privátne peňaženky. Ich najlepšou formou sú hardvérové peňaženky, ktoré držia privátne kľúče mimo online svet a preto sú považované za najbezpečnejšie.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Priemysel s HW peňaženkami vraj predbehne centralizované burzy

Správa Vantage Market Research tvrdí, že kryptomenové obchodné platformy dosiahli v roku 2021 príjmy vo výške 330 miliónov dolárov, pričom podľa CAGR odhaduje, že do roku 2028 dosiahnu ich výnosy 675 miliónov USD (CAGR na úrovní 12,7%).

Poznámka: CAGR = Compound annual growth rate, teda zložená miera rastu, ktorá je obchodným a investičným termínom pre pomer geometrickej progresie, ktorý poskytuje konštantnú mieru návratnosti v danom časovom období (Wikipédia).

Globálny trh s hardvérovými peňaženkami podľa portálu businesswire.com mal v roku 2021 dosiahnuť výnosy v hodnote 252 miliónov dolárov a očakáva sa, že do roku 2027 dosiahne príjmy 1,1 miliardy dolárov, resp. vykáže CAGR 27,2%. Inak povedané priemysel centralizovaných kryptomenových búrz by mohol týmto tempom rastu výrazne prekonať.

Prečo sú populárne?

Benefitom privátnych peňaženiek vrátane ich najbezpečnejšej formy tj. hardvérových peňaženiek je, že užívateľ má kryptomeny pod vlastnou kontrolou. Znamená to, že nikto iný neodkáže s jeho kryptomenami narábať (žiadna centralizovaná inštitúcia, ani štát). S danými kryptomenami vie v skutočnosti narábať len majiteľ privátnych kľúčov k nej, čo však znamená, že rizikom používania takejto formy peňaženky je možná strata privátnych kľúčov (seedu), jeho znehodnotenie, zabudnutie alebo krádež.

K výraznejšej adopcii hardvérových peňaženiek medzi laickým publikom teda môžu prispieť jednoduchšie spôsoby, ako ich používať a ako sa brániť pred potenciálnymi rizikami spojenými so stratou alebo krádežou privátnych kľúčov. Spoločnosť Block zakladateľa Twitteru Jacka Dorseyho napríklad vyvíja hardvérovú peňaženku pre bitcoin, o ktorej tvrdí, že bude taká jednoduchá na používanie, že si ju osvoja milióny ľudí.

Pokiaľ ide o bezpečnosť úschovy privátneho kľúču, najpokročilejšou peňaženkou je Trezor Model T od Satoshi Labs, ktorý ponúka možnosť rozdelenia seedu (správnym spôsobom) na viacero častí, čím sa výrazným spôsobom znižuje riziko jeho krádeže či znehodnotenia. Napríklad pri zvolení možnosti rozdelenia seedu na 5 časti si môžete vybrať, že na obnovu seedu vám budú stačiť 3 časti. To znamená, že ak sa znehodnotí alebo ukradne jedna či dve časti, stále budete mať na 3 iných miestach 3 časti, ktoré vám budú stačiť na obnovu prístupu k vašim kryptomenám. Téme sme sa podrobnejšie venovali tu.

Recenzia & návod Trezor Model T: Najlepšia peňaženka pre kryptomeny (+Shamir Backup a Passphrase)

,,Je kriticky dôležité pochopiť, že byť vašou vlastnou bankou je najbezpečnejšia voľba pre držanie bitcoinu. Obzvlášť keď sme vo vesmíre, kde centralizované zmenárne stále majú autoritu pozastaviť výbery a existuje riziko, že budú hacknuté,“ uviedol Anthony Pompliano, jeden z najznámejších propagátorov bitcoinu v USA.

https://twitter.com/APompliano/status/1549570497150697472

Pompliano tým narážal najmä na skutočnosť, že pri držaní kryptomien na burzách alebo iných obchodných platformách hrozí, že daná burza/platforma skrachuje, alebo vám z nejakého dôvodu účet zmrazí. Reálnou hrozbou je aj jej vykradnutie. V tom prípade sa ku kryptomenám už nemusíte vôbec dostať a že sa také veci dejú nie je výmysel – stačí pripomenúť kauzy hackov búrz Mt. Gox, Bitfinex či krach lending platformy Celsius.

Zdroj:  cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.