Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Prechod Ethereum na Proof of Stake (PoS) je o krôčik bližšie

Článok

Ethereum
Zdroj: Pixabay.com

Prechod kryptomeny Ethereum z Proof of Work konsenzu na konsenzus Proof of Stake (PoS) je opäť o malý krôčik bližšie. Vývojári druhej najväčšej kryptomeny oznámili dátum upgradeu siete s názvom Altair.

Prvý veľký update mainnetu Beacon Chain, ktorý zatiaľ umožňuje len staking Ethererum v prípade, že máte aspoň 32 ETH, je naplánovaný na epochu 74240. Podľa predbežných odhadov by k nemu malo dôjsť 27. októbra.

,,Tento upgrade prináša podporu light-klientov pre core konsenzus, opravuje niekoľko problémov so stimulmi pre validátorov a posilňuje parametre podľa EIP 2982,” uviedol ETH vývojár Danny Ryan.

Odporúčame: Nepoznáte rozdiel medzi Proof of Work a Proof of Stake? Odpovede vám dá tento článok

EIP 2982 zavádza represívne parametre na zaistenie ekonomickej bezpečnosti konsenzu Proof of stake. ,,Únik neaktivity” (inactivity leak) a “sekanie” (slashing) sú dve navrhované sankcie v rámci návrhu na vylepšenie.

Upgrade Beacon Chainu je ďalším významným okamihom pre Ethereum, ktoré 5. augusta prešlo významnou aktualizáciou EIP 1559 v rámci hardforku London. Tá podľa spoluzakladateľa tejto kryptomeny Josepha Lubina postupne urobí z Ethereum tzv. “ultrasound money”.

Počet ETH v obehu sa totiž vďaka EIP 1559 môže dokonca postupne znižovať, čo môže taktiež prispieť k rastu hodnoty tejto kryptomeny. K tomu sa síce Ethereum ešte nedostalo, no pálenie ETH za vynaložené transakčné poplatky, ktoré predtým išli “do vačku” ťažiarom, viedlo k tomu, že inflácia ETH sa výrazne spomalila. Podľa portálu watchtheburn.com sa od 5. augusta zničilo okolo 52% všetkých od oného momentu vyťažených ETH. V prepočte ide o 1,3 miliardy dolárov.

Kompletný prechod Ethereum na Proof of Stake sa očakáva v roku 2022, no skeptici upozorňujú, že napokon to môže trvať aj dlhšie. Veľa napovedia už najbližšie mesiace.

Prečítajte si tiež: Veľké Ethereum mining pooly ukončujú svoju prevádzku. Dôvodom je Čína 

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.