Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Polkadot prekonal ATH, Cardano drží v pokladni rekordnú hodnotu

Článok

Cardano Polkadot
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Hodnota kryptomeny Polkadot (DOT) dosiahla v priebehu posledných 24 hodín svoje nové historické maximá a aktuálne sa obchoduje za viac než 20 dolárov. Robí to z nej piatu najhodnotnejšiu kryptomenu podľa trhovej kapitalizácie.

Projekt Gavina Wooda, bývalého významného vývojára Ethereum, ktorý je zameraný na riešenie interoperability blockchainov a vybudovanie robustného ekosystému, ku ktorému sa môžu pripájať blockchainy špecializované na riešenie konkrétnych problémov, posilnil za posledný týždeň o viac než 25%.

Hlavným impulzom, ktorý poháňa súčasný rast ceny DOT, sú podľa všetkého nedávne správy o zalistovaní Polkadot v rámci ETP produktu na švajčiarskej burze SIX. Polkadot na nej získal nielen svoje historicky prvé ETP, ale zároveň sa stal súčasťou koša Crpyto Basket ETP (HODL) firmy 21Shares, v ktorom zaujal po Bitcoine druhú najvýznamnejšiu pozíciu. Okrem BTC a DOT v ňom figurujú ešte Litecoin, Ethereum a Stellar.

Okrem Polkadot sa darilo v posledných hodinách aj altcoinom, ktoré súvisia s jeho ekosystémom a teda budujú sa na ňom, či už ide o jeho potenciálny parachain Chainlink, canary-network Kusama, či projekty ako sú Reef a Edgeware.

 V Cardano Treasury je viac než 275 miliónov ADA

V posledných dňoch sa darí aj kryptomene Cardano, ktorej hodnota stúpla za 24 hodín o 10% a za posledný týždeň až o vyše 43%. Rast ceny ADA mincí sa podpisuje aj na celkovej hodnote ADA mincí, ktoré sú súčasťou takzvanej Cardano pokladne (Cardano Treasury).

Cardano Treasury je dôležitý prvom ekosystému tejto kryptomeny, pretože financie, ktoré sú v nej združené, sa používajú na financovanie projektov, ktoré vzniknú na tejto platforme. Podľa najnovších údajov je v Cardano Treasury už 276 588 867 ADA, čo je pri súčasnej cene ADA viac než 140 miliónov dolárov.

Dôležité: Cardano včera úspešne spustila hardfork Mary na testnete Cardano. Fáza Goguen sa blíži. Viac sa dočítate tu.

Táto informácia je mimoriadne podstatná najmä z dôvodu, že podčiarkuje zdravie celého tohto projektu, ktorý dokázal prežiť aj obdobie medvedieho trhu a aktuálne má tak k dispozícii na vývoj výrazne viac peňazí, než nadobudol počas ICO v roku 2016 (62 miliónov dolárov).

Financie z Cardano Treasury sa majú prerozdeľovať medzi projekty skrz projekt Catalyst, pričom o konkrétnych projektoch, ktoré získajú dotácie v podobe mincí ADA, rozhoduje samotná komunita skrz hlasovanie.

Zdroj: cryptoslate.com

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne