Sme aj na sociálnych sieťach

Binance Coin

PancakeSwap na Binance Smart Chain prekonal v transakciách celé Ethereum

Článok

pancakeswap
Canva.com

Decentralizovaná burza PancakeSwap je lídrom čo sa týka adopcie Binance Smart Chainu (BSC). Dokonca sama o sebe prekonala celkový počet transakcií na blockchaine Ethereum realizovaných v priebehu 24 hodín.

Na tieto možno až šokujúce dáta upozornil portál DappRadar, ktorý uviedol, že na DEX PancakeSwap sa 20. apríla realizovali za 24 hodín viac ako 2 milióny transakcií, kým v rovnakom čase na celom Ethereum sa udialo 1,55 milióna transakcií. Rozdiel medzi Binance Smart chainom (BSC) a Ethereum je ešte očividnejší, keď sa k tomu prirábajú ďalšie projekty postavené na Binance Smart Chaine ako sú Mdex.com, Safemoon, PancakeBunny Finance či Venus. Dokopy totiž spracovali za daný čas až 6 miliónov transakcií.

Binance Smart Chain sa stáva pre Ethereum vážnou konkurenciou z dôvodu, že dokáže realizovať transakcie rýchlejšie, no predovšetkým lacnejšie. To motivovalo mnohých užívateľov DeFi sektora odísť z Ethereum.

,,PancakseSwap mal šťastie, že okrem nízkych poplatkov mal aj mimoriadne podpornú komunitu. Udržateľnosť používateľov je celkovo mimoriadne vysoká, čo vyplýva zo skutočnosti, že pre používateľov je veľmi ťažké vrátiť sa do prostredia, v ktorom platia stonásobne viac iba za transakčné poplatky (myslí tým Ethereum pozn.red.),” uviedol Chief Hops, anonymný spoluzakladateľ Pancakeswap v rozhovore pre Cointelegraph.

Kým Pancakeswap dominuje v počte transakcií, podľa portálu Cointelegraph v celkových objemoch (hodnote transakcií) je aktuálne na treťom mieste za MdexUniswap. Decentralizované burzy sú okrem iného populárne aj z dôvodu, že umožňujú investorom dostať sa k rôznym tokenom skôr, než budú zalistované na hlavných burzách.

Token Pancakeswap s názvom CAKE zažíva zlaté časy. Od úvodu roka narástol na hodnote o 4500%. Z úspechu projektov na Binace Smart chain však čerpá azda ešte viac Binance Coin (BNB), natívny token burzy Binance, ktorý zohráva v celom ekosystéme zásadnú úlohu.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne