Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Od hardforku London sa spálili Ethery v hodnote takmer 50 miliónov dolárov

Článok

Ethereum
Pixabay.com

Od hardforku kryptomeny Ethereum (ETH) s názvom London z 5. augusta 2021 sa už stihli spáliť Ethery (ETH) v hodnote takmer 50 miliónov dolárov – v čase písania článku išlo o vyše 16 320 mincí druhej najväčšej a najznámejšej kryptomeny.

Pálenie mincí Ethereum (ETH) so sebou priniesla aktualizácia s označením EIP 1559, ktorá bola súčasťou zmieňovaného štvrtkového hardforku. Táto aktualizácia zmenila “inflačnú politiku” Ethereum v tom zmysle, že zaplatene transakčné poplatky sa po novom ničia namiesto toho, aby išli ako odmena ťažiarom.

Podľa údajov portálu ultrasound.money, ktorý sa štatistikami snaží poukázať na to, ako výrazne EIP 1559 ovplyvnilo Ethereum, vďaka čomu sa stane ešte atraktívnejšej pre investorov, sa od štvrtku spálilo už 16 324 ETH v hodnote zhruba 48 miliónov dolárov (pri súčasnej cene Ethereum $2930).

Najviac Etherov sa popri tom spálilo pri transakciách spojených s NFT trhoviskom OpenSea – až 1923 ETH. Na druhom mieste je decentralizovaná burza Uniswap V2 (1264 ETH). Nasledujú Axie Infinity (1009 ETH), transakcie spojené so stablecoinom Tether (772 ETH) a Space Poggers (570 ETH).

Model odhaduje infláciu Ethereum

Portál untrasound.money taktiež skrz svoju kalkulačku predikuje budúcu infláciu kryptomeny Ethereum.

Pri nastaveniach založených na súčasných dátach o množstve stakovaných ETH, výške transakčných poplatkov a dátume prechodu na Ethereum 2.0 predpokladá, že inflácia nových Etherov do obehu sa vďaka aktualizácii EIP 1559 výrazne spomalí – hlavne v porovnaní s predošlými érami genesis, kedy sa ťažilo 5 ETH na blok, byzantium (3ETH/blok), coinstantinopole (2ETH/blok) a fázy 0 stakingu (spustenie beacoin chain).

Po spojení Ethereum s Ethereum 2.0, ktoré so sebou prinesie kompletné ukončenie ťažby Ethereum, dokonca možno podľa súčasných číslách o poplatkoch za transakcie a počte uzamknutých mincí do stakingu očakávať, že inflácia Ethereum prakticky zastane.

ETH supply predikcia

Zdroj: ultrasound.money

Zjednodušene povedané tento model predpokladá, že ak budú transakčné poplatky dlhodobo klesať a množstvo stakovaných mincí ETH bude rásť, bude naďalej rásť aj inflácia Ethereum (hoci tempo rastu nebude aj tak také prudké, ako v minulosti). Naopak pri nižšom množstve stakovaných mincí ETH a vyšších poplatkoch za transakcie môže dokonca počet ETH v obehu v budúcnosti klesať. Ako tomu však naozaj bude ukážu až reálne dáta.

Zdroj: ultrasound.money

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.