Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Čo hovoria o Ethereum hard forku a EIP 1559 kryptoanalytici?

Článok

Etheruem
pixabay.com

Kryptomena Ethereum (ETH) má za sebou hardfork s označením London, ktorý možno zaradiť medzi tie najdôležitejšie v jej doterajšej histórii. Jeho súčasťou bola totiž implementácia aktualizácie s názvom EIP 1559, ktorá mení inflačnú povahu tejto kryptomeny.

Zavedenie EIP 1559 so sebou prináša tieto 3 dôležité zmeny:

  • Transakčné poplatky už nejdú ťažiarom Ethereum, po novom sa ničia (miznú z obehu)
  • Zadávatelia transakcií môžu poslať ťažiarom dobrovoľné prepitné (tip), ktorým môžu uprednostniť svoju transakciu v poradí
  • Transakčné poplatky sa štandardizujú pre celú sieť. Ak je sieť preťažená stúpajú a naopak.

Tieto zmeny pôsobia na investorov atraktívne najmä z dvoch dôvodov:

  • Môžu prispieť k zníženiu celkových transakčných poplatkov na sieti
  • Prinášajú do Ethereum deflačný prvok – ničenie ETH totiž môže znížiť celkovú infláciu tejto kryptomeny, dokonca v niektorých okamihoch môže z obehu zmiznúť väčšie množstvo ETH, než sa v danom čase vyťaží. To by mohlo mať pozitívny vplyv aj na cenu tejto kryptomeny, keďže jej ponuka sa bude rozširovať pomalšie než tomu bolo pred touto aktualizáciou

Ako reagovali analytici?

Čo si však myslia o tejto aktualizácii odborníci? Portál Coindesk požiadal niekoľkých predstaviteľov kryptosektora, aby sa podelili o svoj názor.

Analytik CrossTower Martin Gaspar je optimistom. Uviedol, že pojem o “deflačnom Ethereum” sa teraz stal hmatateľným a môže to mať aj priamy vplyv na cenu tejto kryptomeny.

Alex Svanevik, ktorý zakladal firmu Nansen, zas upozornil, že potrvá nejaký čas, možno až týždne, kým sa prejaví skutočný vplyv tejto inovácie na sieť Ethereum. Doterajšie čísla jednoducho ešte nie sú dostatočné obsiahle, aby bolo možné robiť nejaké uzávery. ,,Keď peňaženky, boty atď. začnú využívať funkcie EIP 1559, potom budeme vedieť viac o tom, ako táto aktualizácia bude dlhodobo ovplyvňovať Ethereum,” uviedol.

Vplyv EIP 1559 na Ethereum z pohľadu ceny bude markantný podľa Alexandreho Loresa z firmy Quantum Economics. ,,Zvýšený nedostatok Etherov prinesie dlhodobejšie vplyv pre faktory týkajúce sa ponuky a dopytu. Z krátkodobého pohľadu je toto ďalší dôvod, prečo byť v súvislosti s Ethereum bullish. Verím, že je to ďalší podporný faktor rally Ethereum.“

,,Ide o najrozsiahlejšiu inováciu na Ethereum za posledné roky. Kúsok zo mňa si stále myslí, že niektorí Ethereum maximalisti sa domnievali, že k tomu ani nikdy nedôjde,” uviedol Tom Salter, analytik firmy ByteTree.

Sledujte, koľko sa spáli

Ak vás zaujíma koľko ETH sa spáli pri nových vyťažených blokoch, sledovať to môžete na stránke “Watch the Burn” alebo na webe Etherchain.org/Burn. Na live grafe nájdete údaje o počte vyťažených ETH, zaplatených tipoch a aj hodnote spálených ETH pri každom jednom vyťaženom bloku.

V čase písania tohto článku bolo spálených už vyše 3870 ETH, teda od štvrtkového hardforku London.

Zdroj: .coindesk.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.