Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

NFT pozemky spôsobili šialenstvo! ETH sieť lámala rekordy – Rekordne vysoké poplatky, Etherscan vypadával

Článok

Stablecoiny
Zdroj: Pixabay.com

Sieť Ethereum dnes v noci zažila rekordnú záťaž! Poplatky boli 150x vyššie než zvyčajne niekoľko hodín, Etherscan dokonca vypadával. Mohlo za to mintovanie pozemkov do najslávnejšej NFT zbierky. Tí, ktorí to dokázali, slušne zarobili .

Rekordné hodnoty

Dnes v noci prebehol mint Otherdeeds, pričom všeobecne sa predpokladá, že Otherdeed NFT budú reprezentovať pozemky v Otherside Metaverse. Mintovať bolo možné len v ApeCoine (APE) a až donedávna nebolo známe, aká bude ich skutočná cena. To zvýšilo cenu APE počas posledných týždňov na rekordné hodnoty. Otherside je veľmi očakávaný svet Metaverse, ktorý bude zahŕňať zobrazovanie značiek rôznych najslávnejších NFT, najmä Bored Ape Yacht Club, ale aj Meebits, Cool Cats, CryptoPunks a ďalších. Projekt vyvinula spoločnosť Yuga Labs v spolupráci s Animoca Brands, ktorá stojí za populárnou, ale stále nevydanou hrou Metaverse, The Sandbox.

Tieto pozemky sa mintovali za fixnú cenu 305 APE, hoci pôvodne sa plánovalo spustiť projekt prostredníctvom holandskej aukcie. Od tohto plánu sa však nakoniec upustilo, aby sa predišlo „vojne historických rozmerov z hľadiska transakčných poplatkov“. Samotný mint však spôsobil presne to, čo vývojári nechceli. Za pár hodín sieť spotrebovala viac ako 177 miliónov dolárov na poplatkoch za gas a po NFT bol taký dopyt, že v jednom bode Etherscan úplne prestal fungovať.

Poplatky za mint sa pohybovali na úrovni 2-4 ETH, pokiaľ ste chceli byť úspešní. Transakcii na obrázku nižšie trvalo 47 minút, kým v sieti prešla! Len pre lepšie pochopenie poplatkov, klasická transakcia ETH medzi dvomi peňaženkami, ktorá zvyčajne stojí okolo 2-3 USD stála v tomto čase 300 až 400 USD pri nízkej priorite.

V sieti bolo však takmer 100 000 transakcií, pričom veľa z nich pochopiteľne zlyhalo, pretože nenastavili dostatočne vysoký poplatok. Pokiaľ vám transakcia pri minte NFT zlyhá z dôvodu vypredania NFT, poplatok sa vám aj tak nenávratne spáli. Tvorcovia Yuga Labs však zverejnili veľké gesto, keď sľúbili refund všetkým neúspešným transakciám.

Otherside pozemky

Počas mintu klesla cena pozemkov až k 4,7 ETH za kus. Momentálne v čase písania tohto článku je cena na úrovni 8,5 ETH a stále rastie. V prípade dvoch pozemkov vás vyšiel mint spolu s poplatkom na približne 6 ETH, aktuálne by ste tak mali 17 ETH.

Toto je len ďalší z príkladov, akú silu má samotný trh s NFT, a že v prípade úsilia a štúdia NFT dokážete pomerne jednoducho a slušne profitovať aj keď všetky svetové trhy vrátane kryptomien klesajú.

Osobne som sa tiež zúčastnil (úspešne) tohto mintu. Pokiaľ vás zaujíma viac z tejto oblasti a chcete dostávať pravidelne zaujímavé informácie a tipy, môžete sa pridať do mojej bezplatnej Telegram skupiny.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Snoop Dogg spúšťa vlastnú NFT zbierku, ktorá je unikátna – Toto zatiaľ vieme

Sledujete indikátor Bitcoin Funding Rate? Mali by ste, dokáže totiž indikovať možný smer trhu!

Nová platforma chce byť „Netflixom kryptomien“ – Poskytne informácie o mnohých P2E hrách!

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Autor

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.