Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

NFT a Twitter: Vývojárka ukázala, ako to môže čoskoro vyzerať

Článok

Twitter
Pixabay.com

Twitter len pred pár dňami spustil novú funkciu, vďaka ktorej si môžu užívatelia tejto populárnej sociálnej siete medzi sebou posielať pomocou technológie Lightning Network  bitcoiny expresne rýchlo a za minimálne poplatky. Tým však Twitter nekončí, pretože vlastné plány má aj v spojitosti s čoraz populárnejšími NFT.

NFT sú nefungibilné, teda nezameniteľné tokeny. Na Twitteri vďaka tejto vlastnosti môžu zohrať úlohu nielen z pohľadu “zberateľskej hodnoty” (vďaka čomu nastal okolo NFT obrovský ošiaľ), ale aj pre možnosti, ktoré táto technológia ponúka pre overenie pravosti digitálnych profilov.

Twitter je jednou z najobľúbenejších sieti pre podvodníkov, ktorí na nej zakladajú falošné profily prezentujúce sa ako známe spoločnosti či rôzne celebrity. Svoje by o tom vedeli rozprávať napríklad Elon Musk, Bill Gates či Kim Kardashian.

Doposiaľ jediným riešením od Twitteru pre overenie účtov známych osobností bolo udeliť im “modrý odznak”. Problém je však v tom, že Twitter tieto modré odznaky udeľuje veľmi pomalým tempom a ani takýto odznak nerieši problém, ktorý môže nastať v prípade nabúrania sa do účtu samotnej známej osobnosti.

Prečítajte si tiež: Kľúčový okamih pre adopciu Bitcoinu? Najznámejšia kryptomena mieri na Twitter

Vyrieši tento problém NFT?

Riešenie skrz NFT, ktoré je viazané ku krypotpeňaženke daného užívateľa a následne spárovanie tohto NFT s Twitter účtom, to však riešiť teoreticky môže. A okrem toho ide o riešenie, ktoré vie pre lepšie zabezpečenie svojho účtu použiť ktorýkoľvek užívateľ na Twitteru. Nemusí teda nutne ísť len o ostro sledované profily celebrít či v prípade kryptosektora známych analytikov, influencerov alebo traderov.

Prvý náznak toho, ako by NFT na Twitteri mohlo fungovať, ukázala softvérová inžinierka Twitter Spaces Mada Aflak. Krátke video ilustruje, ako po kliknutí na profilový avatar je možné vybrať NFT zo spárovanej kryptopeňaženky.

Aflak však upozornila, že zatiaľ ide len o experiment s maketou a nie hotový  produkt. Preto požiadala komunitu o spätnú väzbu a návrhy na vylepšenie. Zjavne však ide o potvrdenie záujmu Twitteru o NFT sektor.

Vôbec to nemusí fungovať

Riešiť overenie totožnosti skrz NFT však nemusí fungovať tak, ako si to Twitter predstavuje. Blockchainová technologická firma Blockstream uviedla: ,,Autentifikáciu na Twitteri skrz NFT bude neuveriteľne ľahké poraziť. Bude sa rozpadať na hromadu sporov, ktoré nakoniec bude musieť aj tak vyriešiť nejaká centralizovaná osoba na Twitteri. V skutočnosti pôjde o centralizáciu, ale s nadbytočnými krokmi.”

Blockstream Adama Backa pritom so zakladateľom Twitteru Jackom Dorseym a jeho firmou Square spolupracuje na bitcoinových projektoch. V prípade integrácie NFT do Twitteru je však táto firma skeptická.

Skutočnosť, že Twitter sa zaujíma o NFT, sa trochu rozchádza so zamýšľaním jej šéfa Jacka Dorseyho, ktorý vyjadril voči Ethereum, kde má trh s NFT svoj hlavný domov, viackrát opovrhujúco. O Dorseym sa vie, že je bitcoinový maximalista  a v iných blockchainoch zatiaľ nevidí pridanú hodnotu. Je však možné, že Twitter cíti v trhu s NFT veľkú príležitosť a preto Dorsey akceptuje, že jeho firma ide aj týmto smerom.

Odpoveď na to, či NFT vyriešia problém overovania účtov na Twitteri alebo situáciu len skomplikujú, dostaneme až v budúcnosti. Ako uviedla aj samotná vývojárka Twitteru, celý projekt je ešte len vo fáze vývoja.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.