Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Napriek oživeniu trhu majú kryptofondy za sebou ďalší červený týždeň

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Najväčšie kryptofondy štvrtý týždeň v rade skončili v červených číslach. Nepomohol ani rast cien kryptomien, ktorý by mohol oživiť záujem veľkých investorov o investičné príležitosti spojené s digitálnymi aktívami.

Z nového reportu CoinShares, správcu jedného zo sledovaných kryptofondov vyplýva, že z kryptofondov za predchádzajúcich sedem dní (za minulý týždeň) vybrali investori v konečnom zúčtovaní kapitál v hodnote 25,8 milióna dolárov.

Odlivy sa tentokrát týkali výhradne fondov, ktoré sa týkali Bitcoinu. Celkovo z nich investori vybrali 33 miliónov dolárov. Naopak v čiernych číslach skončili Ethereum (+2,8 milióna USD), XRP (+1,1 milióna USD), Bitcoin Cash (+1 milión), Cardano (+0,8 milióna USD) a aj Polkadot (+0,4 milióna USD).

Coinshares každý týždeň zverejňuje výsledky najväčších kryptofondov. Okrem svojich vlastných výsledkov informuje aj o tom ako sa darilo Grayscale, 3iQ, 21Shares, Purpose, ETC Issuance či Bitwise. Kuriózne najväčšie odlivy sa udialo práve u Coinshares XBT fondu, z ktorého odišlo až 63 miliónov dolárov.

Napriek tomu, že u kryptofondov došlo k odlivu investovaného kapitálu, vďaka rastu cien kryptomien v posledných týždňoch sa celková hodnota spravovaných kryptomien v rámci zmieňovaných fondov dostala prvýkrát od polovice mája na hodnotu 50 miliárd dolárov.

Negatívom naopak je, že  v priebehu posledných 10 týždňov sme videli len jediný, v ktorom by prílev kapitálu do týchto fondov predčil odlivy – teda výbery. To naznačuje, že skrz tieto fondy sa stále neobnovuje inštitucionálny záujem o investície do kryptomien, ktorý by čo i len zďaleka pripomínal “FOMO” z úvodu roka, kedy tieto fondy pravidelne absorbovali každý týždeň stovky miliónov dolárov.

Zdroj: medium.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.