Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Musk negatívne ovplyvnil názor investorov na Bitcoin, tvrdí štúdia

Článok

Elon Musk
Zdroj: Pixabay.com

Čerstvý prieskum, ktorý realizoval spravodajský investičný portál Investing.com naznačuje, že šéf spoločnosti Tesla Elon Musk mal svoj nemalý podiel na zmene vnímania Bitcoinu zo strany investorov. A žiaľ pre Bitcoin (BTC) ovplyvnil ho negatívne.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Z prieskumu, ktorý bol realizovaný na vzorke 1103 investorov vyplýva, že až tretina z nich sa prvýkrát dozvedela o možných negatívnych vplyvoch ťažby Bitcoinu na prírodu až v momente, kedy na to upozornil Elon Musk, ktorý popri tom oznámil, že automobilka Tesla dočasne pozastavuje akceptovanie platieb Bitcoinom, kým sa podiel neekologickej ťažby BTC nezredukuje.

Investori z prieskumu zároveň prezradili, že 30% z nich predávalo svoje bitcoiny minulý mesiac, kedy zažil celý trh veľký pád. 20% priamo označila dôvod predaja svojich BTC skutočnosť, že Bitcoin má negatívny vplyv na prírodu pre jeho ťažbu – inak povedané k predaju ich motivovala kritika Elona Muska a krok Tesly pozastaviť prijímanie BTC.

Krátka história Muska, Tesly a Bitcoinu

Elon Musk mal spočiatku na cenu Bitcoinu blahodarný vplyv. Keď spoločnosť Tesla vo februári oznámila, ž kúpila BTC za 1,5 miliardy dolárov, hodnota najznámejšej kryptomeny prudko stúpla o 8,5% na 44 790 USD a v horizonte niekoľkých týždňov sa vyšplhala až nad úroveň 60 000 USD.

Keď však Musk oznámil, že Tesla prestáva akceptovať platby BTC pre jeho neekologickú ťažbu, cena začala prudko klesať. K tomu sa pridali negatívne správy z Číny o pozastavení ťažby BTC v tomto regióne, čo spoločne viedlo až k prepadu ceny o vyše 50% od doterajších historických maxím.

Nutné je však zdôrazniť, že Tesla z investície v hodnote 1,5 miliardy dolárov predala len 10% svojich bitcoinov (a to ešte pred tým, ako informovala o neekologickosti ťažby BTC). Všetky ostatné zatiaľ drží, čo Elon Musk potvrdil viackrát aj na Twitteri.

Okrem toho sa Musk zúčastnil prvotného stretnutia severoamerických ťažiarov BTC, ktorí sa zaviazali k tomu, že podniknú kroky vedúce k udržateľnej ekologickej ťažbe Bitcoinu. Samotný Musk po tomto stretnutí vyjadril nádej, že by to mohlo fungovať.

Veľa napovie podujatie B Word

Ostro sledovanou udalosťou bude rozhovor Elona Muska s Jackom Dorseym (šéf Twitteru a veľký fanúšik BTC), Adamom Backom (šéf Blockstream) či zakladateľkou Ark Invest Catihie Wodovou počas podujatia s názvom „B Word“, ktoré sa uskutoční 21. júla. Musk naň prijal pozvanie od Jacka Dorseyho priamo cez Twitter – minimálne to naznačuje ich konverzácia (screenshot nižšie). Je veľmi pravdepodobné, že počas rozhovoru sa bude hovoriť aj o ekologickosti ťažby BTC, čo by mohlo ovplyvniť aj názory investorov, ktorí sa riadia tým, ako túto problematiku “vidí” Elon Musk.

Je nutné upozorniť, že Musk u odbornej verejnosti nie je vnímaný ako odborník na tému ťažby BTC a jej dopadov na prírodu. Je však človekom s obrovským vplyvom a preto je dôležité, aby informácie, ktoré sprostredkováva svojim fanúšikom, boli správne.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.