Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Miliardár Novogratz spúšťa historicky prvú banku pre kryptomeny

Článok

Michael Novogratz
Michael Novogratz

Vo včerajších novinkách zo sveta kryptomien sme vás v skratke informovali o prvej obchodnej kryptomenovej banke, ktorú plánuje otvoriť Mike Novogratz. Dnes si o tom povieme čosi viac.

Michael Novogratz je 53-ročný miliardár, ktorý bol v rokoch 2007 a 2008 členom exkluzívneho zoznamu najbohatších ľudí podľa časopisu Forbes. V posledných rokoch sa zaujíma o kryptomeny, do ktorých investuje značnú časť svojho majetku. Od roku 2017 je CEO spoločnosti Galaxy Investment Partners, ktorej cieľom je vytvoriť prvú obchodnú banku pre kryptomeny.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Kryptomenovú obchodnú banku Galaxy Digital zakladá v spolupráci s Terrym Gouom, 67-ročným zakladateľom spoločnosti Foxconn, ktorá patrí medzi najväčších výrobcov elektroniky na celom svete. Táto spoločnosť len v Číne zamestnáva vyše 1,2 milióna ľudí a pôsobí napríklad aj na Slovensku v Nitre či v Českej republike v Pardubickom kraji.

Práve Terry Gou sa nechal počuť, že nastal správny čas na spustenie ich spoločného projektu, na ktorý sa Novogratzovi podarilo získať od investorov zo súkromného sektora už vyše 250 miliónov dolárov. Novogratz je rovnako tak presvedčený, že prichádza ideálny čas, aby sa dostal tento produkt na trh, pretože doteraz nikto ani nepomyslel na to, že vytvorí komerčne zameraný bankový projekt v tejto oblasti.

Stane sa Digital Galaxy revolučným projektom?

,,Približne 30% toho čo vlastním, mám v kryptomenách. Mám rizikové investície, ICOs, tokeny, investičné fondy, ťažím a tiež ponúkam poradenstvo. Tiež veľmi aktívne obchodujeme. Urobili sme veľkú a dlhodobú investíciu do kryptomien,” napísal Novogratz na sociálnej sieti Twitter.

Náplňou banky Digital Galaxy má byť správa aktív, investovanie a poskytovanie poradenstva pre klientov, ktorí obchodujú s kryptomenami.

,,Nie je prekvapujúce, že tento bývalý profesionálny portfóliový manažér (myslí Novogratza) je veľmi šikovný človek pri riadení a výbere investícii. To je dôvod, prečo môže využiť príležitosti, ktoré sa udiali včera a generovať z nich profit. Som veľmi nadšený a čakám, čo nám ponúkne jeho Digital Galaxy,“ cituje Anggrianiho, jedného z  členov najznámejšieho fóra o kryptomenách Bitcointalk, portál AmbCrypto.

Táto banka by mohla byť prínosom pre kryptomeny aj podľa Michaela G, ktorého AMBCrypto predstavuje ako experta v oblasti finančného poradenstva. ,,Ďakujem, že investuješ do komunity. Riešenie AML/KYC regulácií sú jedným z najzložitejších úloh pre všetky start-upy v tejto oblasti. Musíme presvedčiť regulátorov, že máme riadne AML / KYC, aby sme mohli otvárať bankové účty. Toto je jedna z bolestivých vecí.”

Vysvetlenie: KYC (Know Your Client) znamená v preklade „Spoznaj svojho klienta“. AML (Anti-money laundering) sú v preklade postupy, ktoré majú zabrániť praniu špinavých peňazí. KYC a AML sú zjednodušene povedané nariadenia a kroky, ktoré majú banky vykonávať, aby zabránili jej klientom zneužívať služby banky na nelegálnu činnosť.

 

,,Keďže ešte nikto neuvažoval nad vytvorením obchodnej banky pre kryptomeny, Galaxy Digital sa so správnym človekom vo svojom vedení (myslí sa tým Novogratz)  môže stať ďalším revolučným projektom,“ myslí si redaktor Himanshu Kumar.

Kryptomenám verí už dlhšiu dobu

Novogratz je už dlhú dobu zástancom kryptomien. Známa je napríklad jeho reakcia na vyjadrenie Jamieho Dimmona, CEO spoločnosti JP Morgan Chase, ktorý povedal, že investori do krytpomien sú hlupáci. ,,Jamie Dimon dostáva peniaze za to, že straší ľudí pred Bitcoinom. Jeho banka je v krížovej paľbe s kryptorevolúciou. Takže to hrá na obranu. Je na ceste k prehre,” vyhlásil minulý rok v rozhovore pre Bloomberg.

Novogratz mal v závere minulého roka v pláne aj spustenie kryptomenového hedge fondu v hodnote 500 miliónov dolárov, pričom 150 miliónov z tejto čiastky vložil do fondu sám. Spustenie však zrušil v reakcii na výraznú korekciu kryptomenového trhu v úvode roku 2018. Miliardár avizuje, že fond by byť spustený hneď ako sa trh začne zotavovať.

TIP: Nezmeškajte dnešný súhrn top správ zo sveta kryptomien

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.