Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (11.2.): Banka pre kryptomeny, predpoveď pre Bitcoin či prvý „krypto-olympionik“

Článok

Správy dňa zo sveta kryptomien
Správy dňa zo sveta kryptomien

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať. Zatiaľ ho spúšťame len skúšobne na pár nasledujúcich dní.

Nedeľňajšie správy zo sveta kryptomien

Mike Novogratz, ktorý sa v rokoch 2007 a 2008 ocitol na zozname najbohatších ľudí podľa Forbes, verí, že Bitcoin má pred sebou veľkú budúcnosť. Novogratz je autorom nápadu vytvoriť prvú kryptomenovú banku Galaxy Digital, na ktorú získal od súkromných investorov už 250 miliónov dolárov.  51-ročný miliardár v spolupráci so zakladateľom spoločnosti Foxconn Terrym Gouom, chcú  banku otvoriť už v najbližšom období. Galaxy Digital má spracovať kryptomenové aktíva, realizovať investície a poskytovať klientom konzultácie v tejto oblasti. Novogratz má 30% svojich investícií uložených v kryptomenách. 

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Kupovanie nehnuteľnosti použitím kryptomien sa stáva čoraz populárnejšie. Majiteľka známej značky spodnej bielizne Ultimo Michelle Mone a jej priateľ Doug Barrowman (známy miliardár) sa rozhodli predať za Bitcoiny 50 z ich 1300 bytov, ktoré vybudovali v Dubaji. Podľa Barrowmana sa už všetky predali, pričom jeden zákazník kúpil za Bitcoiny dokonca 10 apartmánov. Štúdiové byty v hodnote 130 tisíc dolárov boli predávané za 16 bitcoinov a dvojizbové apartmány v hodnote 380 tisíc dolárov ponúkali za 47 Bitcoinov.

V Rusku vznikla tiesňová linka pre investorov do kryptomien, ktorí nevedia psychicky uniesť situáciu na trhu.

Jeden z najbohatších ľudí svete investor Carl Cahn, ktorý bol krátku dobu aj poradcom pre finančné regulácie amerického prezidenta Donalda Trumpa, povedal, že síce pohŕda kryptomenami, no v tomto prípade môže byť problém v ňom. ,,Možno som na to už príliš starý, ale nebudem do nich investovať,” povedal v rozhovore CNBC.

Umar Farooq z JP Morgan Chase prekvapil vcelku pozitívnym vyjadrením smerom ku kryptomenám, ktoré boli v minulosti zo strany JP Morgan ostro kritizované najmä generálnym riaditeľom Jamesom Dimonom. ,,Všetci veríme v blockchain. Nešiel by som ale tak ďaleko, že by som povedal, že kryptomeny sú zle. Poviem len, že kryptomeny majú svoje problémy.” Farooq dodal, že v kryptomenách vidia ľudia z bankového sektoru potenciál, no potrebujú ešte prejsť určitou evolúciou.

Dan Morehead, zakladateľ a CEO spoločnosti Pantera Capital, v rozhovore pre CNBC predpovedá kryptomenám ďalší výrazný rast. Morehead označuje súčasnú situáciu na trhu za správnu a poukazuje na to, že Bitcoin padol už niekoľkokrát a vždy potom nasledoval jeho obrovský rast. Ten očakáva už koncom februára pričom sa domnieva, že prichádza čas, kedy by sa mohli do trhu zapojiť aj veľkí inštitucionálni investori.

Kanadský rýchlokorčuliar Ted-Jan Bloemen sa stal prvým olympijským športovcom, ktorý je platený kryptomenami. Držiteľ dvoch svetových rekordov sa dohodol na ročnej zmluve o sponzorstve so spoločnosťou OnG Social (ONG).

Chceli by ste písať o kryptomenách pre kryptonovinky.sk? Kontaktujte nás na kryptonovinky@gmail.com.

 

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.