Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Michael Saylor nie je bitcoinový maximalista. Potenciál vidí aj v altcoinoch

Článok

Michael Saylor
Twitter.com Michael Saylor

Michael Saylor, šéf spoločnosti Microstrategy, ktorá je najväčším držiteľom bitcoinov v kategórii verejne obchodovaných spoločnosti, v  rozhovore pre CNBC čiastočne prekvapil tým, že vyvrátil predpokladanú skutočnosť, že je tzv. “bitcoinovým maximalistom.”

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Michael Saylor v relácii Fast Money na CNBC  priznal, že potenciál vidí aj v iných kryptomenách – takzvaných altcoinoch – a to vtedy, keď sa ho na jeho “BTC maximalizmus” spýtal moderátor Guy Adami.

Ethereum rizikom pre banky?

CEO Microstrategy najprv uviedol, že Bitcoin vníma ako akési digitálne vlastníctvo a najcennejšiu a najdominantnejšiu sieť so základnými prvkami celého ekosystému. ,,Vnímajte ho ako žulové bloky na kybernetickom Mannhattane. Potom tu však máte aj digitálne meny ako sú Tether a iné stablecoiny, ktoré chcú byť peňažnými trhmi v kryptosektore… a potom sú tú aplikácie ako Ethereum.”

Saylor k Ethereum uviedol, že ide o kryptomenu, ktorá chce de-materializovať budovu JP Morgan a všetkých ďalších tradičných zabehnutých bánk a búrz. Zrejme tým naznačoval, že na smartchainoch, u ktorých má Ethereum najsilnejšie postavenie, vzniká nový decentralizovaný finančný systém (DeFi), ktorý môže potenciálne ohroziť celé tradičné bankovníctvo.

,,Myslím si, že keď tomu trh začne rozumieť, bude tu priestor pre všetkých,” doplnil k potenciálnej budúcnosti altcoinov.

Bitcoin je top prioritou

Na druhú stranu je nutné zdôrazniť, že firma Microstrategy neplánuje (minimálne zatiaľ) žiadne investície do Ethereum alebo iných altcoinov. Prioritne sa sústredí na to, aby kúpila ďalšie bitcoiny.

Aktuálne má na to k dispozícii ďalších 500 miliónov dolárov, ktoré získala predajom takzvaných “secured notes”, o ktoré bol medzi investormi obrovský záujem (Microstrategy mala možnosť získať až 1,6 miliardy dolárov). Investorom za ne prisľúbila ich splatenie v roku 2028 s ročnou úrokovou sadzbou 6,125%.

Saylor v súvislosti s touto “pôžičkou” urobil na Twitteri anketu, v ktorej sa spýtal, či cena Bitcoinu do siedmich rokov (do roku 2028, kedy sa musia tieto secured notes splatiť) stúpne aspoň o zmieňovaných 6,125% ročne. Spomedzi jeho 1,2 milióna skladovateľov na Twitteri odpovedalo takmer 90% áno. Hlasovania sa zúčastnilo 113 tisíc užívateľov.

Microstrategy zatiaľ neoznámila kedy, respektíve či už využila získaných 500 miliónov dolárov na kúpu ďalších bitcoinov. Oficiálne ich teda drží k dnešnému dňu stále 92 079 BTC. Firma však medzitým podala na SEC oznámenie, v ktorom načrtla možnosť predaja jej kmeňových akcii v hodnote až 1 miliardy dolárov. V podaní bolo uvedené, že nadobudnuté financie môžu byť použité aj na kúpu ďalších BTC.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.