Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Microstrategy sa zrejme chystá kúpiť bitcoiny za ďalšiu miliardu dolárov

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Softvérová Spoločnosť Microstrategy mieri k bodu, kedy o nej naozaj bude možné hovoriť o akomsi neoficiálnom bitcoinovom fonde. Najnovšie správy totiž potvrdzujú, že celé svoje podnikanie stavia na jednu kartu – úspech Bitcoinu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Firma Microstrategy, ktorej CEO je hlasný podporovateľ BTC Michael Saylor, len k 14. júnu 2021 definitívne ukončila proces predaja tzv. “secured notes” v hodnote 500 miliónov, za ktoré ide v najbližšom období nakupovať bitcoiny (proces nákupu môže už prebiehať, pozn.red.), no už teraz potvrdzuje, že s investovaním do najznámejšej kryptomeny zďaleka neskončí.

Na financovanie kúpy bitcoinov v nasledujúcom období však zrejme použije iný zdroj financovania, než v predošlých dvoch prípadoch, kedy vo februári využila ponuku takzvaných “konvertibilných senior notes” (konvertibilné zmenky) a teraz v úvode júna zmieňované “secured notes”.

Nové oznámenie na SEC

Ako informovala samotná firma, jej CEO Michael Saylor, ale aj viaceré kryptomenové média, Microstrategy v pondelok informovala Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC), že môže v nasledujúcom období pristúpiť k „verejnému predaju bežných akcii triedy A” prostredníctvom dohody o predaji na otvorenom trhu. Tento typ predaja akcii umožňuje spoločnosti predávať svoje akcie “z času na čas“ podľa jej potrieb.

 ,,Čisté výnosy z predaja akýchkoľvek kmeňových akcii triedy A plánujeme použiť na všeobecné podnikové účely vrátane získania bitcoinu,” uvádza Microstrategy v dokumente adresovanom SEC.

Z uvedeného teda nie je isté, či miliardu amerických dolárov, ktorú plánuje týmto predajom získať, použije celú na kúpu ďalších bitcoinov. Isté však je, že závislosť tejto spoločnosti je od Bitcoinu čím ďalej tým väčšia.

Microstrategy nakupovala prvé BTC za 11 643 dolárov v auguste 2020. Vtedy nakúpila 24 454 BTC. Postupne však navýšila počet držaných bitcoinov až na 92 079 BTC. Niektoré z nich kupovala drahšie, než je súčasná cena najznámejšej kryptomeny, no vďaka úvodným nákupom za výrazne nižšie ceny je pre spoločnosť Michaela Saylora investícia do Bitcoinu stále výrazne plusová.

Sú v riskantnej pozícii?

Portál DeCrypt upozornil, že Microstrategy sa dostáva do riskantnej pozície, nakoľko kupuje dlhopisy na investovanie do bitcoinov a najnovšie pripravuje aj predaj svojich kmeňových akcii. Držané bitcoiny sú však pre firmu menej likvidné, než hotovosť, čo môže potenciálne firme uškodiť.

Z Microstrategy sa tak postupne stáva akýsi neoficiálny bitcoinový fond, nakoľko hodnota akcii tejto firmy začína čoraz viac korelovať so samotnou cenou Bitcoinu. Inak povedané ak sa bude Bitcoinu dariť, úspech čaká aj túto spoločnosť. Dlhý medvedí trh by jej však pravdepodobne mohol výrazne ublížiť. Možno až zlomiť väz.

Schiff odkázal Saylorovi, že je blázon

Najnovšie oznámenie okomentoval aj známy kritik Bitcoinu a propagátor investícii do zlata Peter Schiff, ktorý na Twitteri Michaelovi Saylorovi napísal: ,,Si skutočne šialený. Ak sa bude bitcoinu dariť tak, ako to tvrdíš, tak aj tak má Microstrategy už dosť (bitcoinov) na to, aby zbohatli všetci jej akcionári. Tvoje činy sa nezhodujú s tvojimi slovami. Ide o čin zúfalstva, aby sa Bitcoin nezrútil, ak ho kúpiš toľko, koľko vieš.”

Vieru Michaela Saylora v Bitcoin zrejme najlepšie zhrnul užívateľ s prezývkou Shelquan, ktorý reagoval na “tweet“ Petra Schiffa: ,,Minul všetky svoje peniaze, všetky peniaze svojej firmy a teraz sa snaží predať celú svoju korporáciu. Maximalizmus na úplne novom leveli.”

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.