Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Mexiko nemá v pláne urobiť z Bitcoinu zákonné platidlo

Článok

Mexiko
Zdroj: Pexels.com

Mexický prezident Andres Manuel Lopez Obrador uviedol, že Mexiko neplánuje po vzore El Salvador urobiť z Bitcoinu zákonné platidlo. Naopak sa skôr obáva daňových únikov, ktoré môžu byť s kryptomenami spojené.

Prijatie Bitocinu ako zákonného platidla je najmä v štátoch latinskej Ameriky pozorne monitorovaným krokom. Viaceré krajiny z tohto regiónu by totiž mohli napodobniť krok stredoamerickej krajiny ak sa ukáže, že Bitcoin pomáha jej ekonomickému rozvoju a efektívne rieši vysoké poplatky za remitencie.

Mexiko však podľa všetkého v dohľadaj dobe napodobniť kroky El Salvador neplánuje. ,,V tomto ohľade sa nezmeníme. Myslíme si, že musíme zachovať ortodoxiu v oblasti riadenia peňazí a nesnažiť sa o veľa inovácii vo finančnom riadení,” odpovedal na otázku týkajúcu sa adopcie Bitcoinu prezident Andreas Manuel Lopez Obrador.

Prezident teda namiesto toho, aby naznačil, že sa pokúsia byť “priateľskejší” voči Bitcoinu, označil ako hlavný cieľ jeho vlády boj proti daňovým únikom spojeným s kryptomenami. ,,Chceme sa uistiť, že neexistujú žiadne privilégia a že každý prispieva svojimi daňami. To nám stačí,” dodal.

Obdobný názor na Bitcoin má aj guvernér centrálnej banky Mexika Aleandro Diaz, ktorý uviedol, že Bitcoin nie sú skutočné peniaze.

Aj v Mexiku má Bitcoin svojich stúpencov

V radoch mexických politikov sú však aj takí, ktorí inklinujú k väčšiemu zapojeniu Bitcoinu do verejného sektora. Rozhodnutie El Salvador urobiť z Bitcoinu zákonné platidlo oslavovala senátorka Nuevo Leon Indria Kempis. ,,Kedy prestane byť Mexiko spomalené s digitálnymi inováciami, aby sme sa mohli vysporiadať s našimi problémami? Prečo to robí El Salvador, ktorý je v podobnej situácii, a Mexiko nie, keď sme na tom rovnako?,” spýtala sa počas svojho prejavu na konferencii Talent Land Digital 2021.

Blízky vzťah k Bitcoinu má aj tretí najbohatší muž Mexika Ricardo Salinas Pliego, ktorý minulý rok povedal, že Bitcoin tvorí 10% jeho investičného portfólia. Pliego v tom čase tiež tvrdil, že skrz jeho banku Banco Azteca chce sprístupniť Bitcoin regulovaným spôsobom každému obyvateľovi Mexika. Centrálna banka však jeho iniciatíve dala minimálne nateraz tvrdú stopku.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.