Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Menšie európske banky podporujú investorov v používaní Bitcoinu

Článok

Bitcoin - ilustrácia
Bitcoin - ilustrácia

Falcon Bank, Vontobel, Fidor Bank a Bank Frick lámu predsudky európskych bank voči kryptomenám.

Najmä v úvode nového roku začali desiatky veľkých inštitucionálnych bank v Európe odmietať používanie Bitcoinu a akýchkoľvek iných kryptomien. Menšie európske banky sa však chytili príležitosti a ponúkajú podporu kryptomenových transakcií.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Musk a kryptomeny urobia ľudstvo lepším

Simmon Muller, investičný bankár zo švajčiarskeho Zurrichu v rozhovore pre AMBCrypto povedal: ,,Veľkí hráči sa boja decentralizovanej ekonomiky, menšie banky riskujú a získavajú za to odmenu. Misia Elona Maska na Mars a blockchainová technológia sú dve veci, ktoré môžu zmeniť ľudstvo k lepšiemu.”

Bankový sektor sa viacmennej rozdelil na dva tábory. Veľkí hráči v tomto odvetvi sa pevne postavili proti používaniu Bitcoinu alebo inej kryptomeny na transakčne účely v dôsledky ich veľkej volatility. Na druhej strane mali hráči v tomto sektore sú otvorení kryptomenovým transakciám.

Malé bánky vidia príležitosť

Falcon Bank a banka Vontobel sú súkromné banky sídliace vo Švajčiarsku, kým Fidor Bank a Bank Frick sídlia v Nemecku respektíve Lichtenštajnsku.

,,Existujú tu riziká, ale aj naozaj veľké príležitosti. Vieme, čo robiť z bezpečnostnej perspektívy, takže pre banky ako sme my je to veľká príležitosť. Väčšie banky sú vystrašené z kryptomieny, pretože im nerozumejú a cítia sa byť nimi ohrozené,” myslí si Edi Wogerer z banky Frick.

,,Postupne ako sa začnú kryptomenové transakcie stávať nepostrádateľné, bankový sektor sa rozdelí na banky, ktoré ich podporujú a banky, ktoré nie. To bude rozhodujúcim faktorom pre ich podnikanie. Veľa bánk v Ázii už pochopilo vážnosť tohto problému a začalo pracovať na svojej vlastnej blockchainovej technológii,” píše sa v závere článku na AMBcrypto.

TIP: Prečítajte si aj o tom ako miliardár Michael Novogratz spúšťa banku pre kryptomeny

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.