Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

LedgerPrime predala akcie za $50 miliónov, aby mohla investovať do Bitcoinu a Ethereum

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť LedgerPrime je ďalšou inštitúciou, ktorá oznámila Americkej komisii pre cenné papiere a burzu (SEC), že plánuje investovať do Bitcoinu (BTC) a do Ethereum (ETH).

LedgerPrime v správe pre SEC konkrétne uviedla, že predala cenné papiere v hodnote 49,5 milióna dolárov, aby mohla tieto financie použiť na investovanie do kryptomien. Malo by ísť hlavne o Bitcoin a Ethereum.

Z dostupných informácii vyplýva, že nemusí ísť o priamo kúpu BTC a ETH do rezerv firmy, ale do určitej miery aj o ich aktívne obchodovanie.

,,Tieto peniaze budú vložené do nášho fondu, ktorý používame na obchodovanie v rámci našej stratégie v spojení s Bitcoinom, Etheruem a ďalšími tokenmi,’’ uviedol Shilang Tang, prezident a investičný riaditeľ firmy.

Firma LedgerPrime vznikla v roku 2017 a označuje sa za kvantitatívnu a systematickú investičnú spoločnosť v oblasti digitálnych aktív.

,,Investujeme väčšinou do BTC a ETH, ale obchodujeme so všetkými kryptomenami,’’ doplnil Tang.

Čo je to Bitcoin (BTC)? Kde ho kúpiť a ako si BTC chrániť?

Čo je to Ethereum (ETH)? Kde sa dá Ethereum kúpiť?

Zdroj: trustnodes.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne