Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptofondy sa stále červenajú. K odlivu došlo tretí týždeň v rade

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Hoci cena Bitcoinu v posledných dvoch týždňoch pekne posilňovala, čo podčiarklo 10 denných uzatvorených zelených sviečok v rade, kryptofondy naďalej hlásia odliv kapitálu. Potvrdzuje to aj najnovší report firmy CoinShares.

Spoločnosť CoinShares, ktorá je prevádzkovateľom jedného zo sledovaných fondov, pravidelne v pondelok zverejňuje týždenne výsledky o prílivoch a odlivoch kapitálu z najväčších kryptomenových fondov – inak povedané zverejňuje čísla Grayscale, CoinShares, 3iQ, 21 Shares, Bitwise, Purpose a ETC Issuance.

Z najnovšieho reportu vyplýva, že v minulom týždni došlo z týchto fondov k odlivu kapitálu v hodnote 27,6 milióna dolárov, čo je záporné číslo tretí týždeň v rade. Mimochodom predtým boli kryptofondy jeden týždeň v pluse, no predchádzali mu ďalšie štyri “červené” týždne.

Pokiaľ ide o samotné kryptomeny, najviac kapitálu ubudlo z fondov viazaných na Bitcoin24 miliónov dolárov. V červených číslach skončilo aj Ethereum s odlivom 7,3 milióna dolárovCardano s odlivom 1 milióna dolárov.

V čiernych číslach naopak skončil kôš viacerých kryptoaktív s prílivom 3,1 milióna dolárov, Binance Coin (+400 tisíc dolárov) a Ripple/XRP (+700 tisíc dolárov).

Záujem ochabol, no nie je dôvod na paniku

Hoci odliv kapitálu naznačuje, že investori vyberajú svoje zisky, zatiaľ nejde o čísla, ktoré by mali vzbudzovať veľkú paniku. Ide totiž o nízke sumy v porovnaní s hodnotou kapitálu, ktorý do týchto fondov od úvodu roka naprúdila. Od januára sa totiž len do Bitcoinu skrz tieto fondy nalialo 4,7 miliardy dolárov, pričom súčasná hodnota viazaná s týmito fondmi predstavuje 4,13 miliardy dolárov (YTD).

Kryptomenové fondy nie sú jediným nástrojom, skrz ktorý môžu inštitúcie investovať do Bitcoinu a iných kryptomien, no ich výsledky môžu ilustrovať celkový sentiment na trhu. Súčasné čísla naznačujú, že trh sa nachádza v období letného vyčkávania a možno aj obáv z toho, čo bude na jeseň. Zároveň však treba férovo poznamenať, že z čísiel je jednoznačné, že inštitucionálny dopyt po kryptomenách v porovnaní s úvodom roka výrazne ochladol.

Zdroj: medium.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.