Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptofondy konečne v čiernych číslach. Bitcoin ukončil negatívnu sériu

Článok

Radosť
Pixabay.com

Negatívna séria štyroch týždňov v rade v prípade všetkých kryptomien, respektíve siedmich v prípade samotného Bitcoinu (BTC) sa skončila. Kryptomenovým fondom sa v uplynulom týždni konečne zadarilo a skončili v čiernych číslach.

Čerstvý report spoločnosti Coinshares, ktorá sleduje výkonnosť najväčších svetových kryptomenových fondov od Grayscale, 3iQ, 21Shares, Bitwise, ETC issuance, Purpose a Coinshares, uvádza za uplynulý týždeň čistý prílev kapitálu do týchto fondov v hodnote 63 miliónov dolárov.

Uplynulý týždeň sa zároveň prerušili viaceré nepriaznivé série:

  • Prvýkrát po 4 týždňoch skončila celková bilancia fondov v čiernych číslach (+63 miliónov USD)
  • Prvýkrát po 7 týždňoch skončil v čiernych číslach Bitcoin (+38,9 milióna dolárov)
  • Po 3 negatívnych týždňoch v rade sa vrátilo do čiernych čísel aj Ethereum
  • Prvýkrát po 9 týždňoch skončili v čiernych číslach všetky kryptomeny

Okrem Bitcoinu, do ktorého sa nalialo takmer 39 miliónov dolárov, bol pomerne slušný záujem aj o Ethereum (+17,7 milióna dolárov), u ktorého len týždeň predtým došlo k historicky najväčšiemu odlivu kapitálu (mínus 49 miliónov dolárov). Investori naznačili solídny záujem aj o Polkadot (+2,1 milióna) či XRP (+1,2 milióna USD).

Čerstvé čísla naznačujú možné obnovenie záujmu o kryptomeny zo strany inštitúcii, hoci výsledky kryptofondov reflektujú len časť ich záujmu (inštitúcie môžu kupovať kryptomeny aj priamo). Popri tom opäť začal klesať počet bitcoinov na spotových burzách a rastie tempo akumulácie BTC takzvanými bitocinovými veľrybami (adresy s viac než 1000 BTC). To sú býčie signály, ktoré môžu naznačovať v prípade pokračovania týchto trendov potenciál pre pozitívnejší vývoj cien.

Zdroj: medium.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.