Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (9.8.): $12k je pre bitcoin významný míľnik, forky sú ďaleko za nim

Článok

bitcoin-raketa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Tim Draper upravil predikciu ceny bitcoinu

Bitcoin dosiahne hodnotu 250 tisíc dolárov, no kým ho začnú investori považovať za bezpečné útočisko (safe heaven), môže to trvať o čosi dlhšie, než predpokladal. Uviedol to to známy bitcoinový propagátor a investor do rizikového kapitálu Trim Draper počas rozhovoru pre Yahoo! Finance. Podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.

Tim Draper upravil predikciu. Uvidíme Bitcoin za $250 000 v roku 2023?

Ak India zakáže kryptomeny, príde o trh v hodnote miliárd dolárov

Sidharth Sogani, generálny riaditeľ krypotmenovej a blockchainovej výskumnej spoločnosti Crebaco Global Inc. varuje indickú vládu, že  ak sa rozhodne uplatniť globálny zákaz na kryptomeny, krajina príde o trh v hodnote 12,9 miliardy dolárov. Crebaco dospelo k tejto hodnote na základe vlastnej štúdie, ktorá počítala s predpokladom, že kryptomeny by boli v Indii legálne a spoločnosti by  z nich mohli generovať príjmy. Sogani nakoniec uviedol, že India napokon bude nútená pristúpiť k regulácií kryptomien a upustiť od ich globálneho zákazu, pretože je nereálne, že by ho dokázala presadiť a plnohodnotne aplikovať na 1,3 miliardy ľudí. (cointelegraph.com)

Bitcoin Cash a Bitcoin SV ďaleko za bitcoinom

Spoločnosť Coin Metricks vypracovala štúdiu, v rámci ktorej porovnávala bitcoin s dvoma kryptomenami, ktoré vznikli po harforku BTC – Bitcoin Cash (vznikol v rámci hardforku Bitcoinu) a Bitcoin SV (vznikol po hardforku Bitcoin Cash). Záverom štúdie je, že obe kryptomeny musia prejsť ešte dlhú cestu, kým sa budú chcieť zrovnávať s bitcoinom. Analýza porovnávala bitcoin s týmito altcoinami na základe rôznych metrík vrátane výšky poplatkov, počtu, objemu a hodnôt transakcií, počtu aktívnych adries, veľkosti blokov a hashrate. V porovnaní s bitcoinom síce uspeli, pokiaľ išlo o poplatky za transakcie (v oboch prípadoch blízko nule), kým u bitcoinu sa pohybovali v roku 2019 medzi 1 až 3 dolármi, no ani táto skutočnosť nedokázala prilákať k používaniu týchto kryptomien viac používateľov. Zaujímavé je, že kým v bitcoinovej sieti zarobia ťažiari na poplatkoch v roku 2019 okolo 1 milióna dolárov denne, v prípade Bitcoin Cash a Bitcoin SV išlo nastokrát o menej než 1000 dolárov za deň. (cryptoslate.com)

Bitcoin sa obchodoval nad $12 000 zatiaľ len 63 dní

Cena 12 tisíc dolárov je pre Bitcoin významný míľnik. Štúdia, ktorú vypracovala spoločnosť Messari Crypto totiž zistila, že nad touto cenou uzavrel k 8. augustu 2019 Bitcoin vo svojej histórii dennú sviečku len 63-krát. Zaujímavý je tiež údaj, že iné porovnávané kryptomeny uzavreli svoju cenu nad ich súčasnou hodnotou (k 8. augustu) omnoho častejšie. Binance Coin 76-krát, Litecoin 273-krát, EOS 469-krát, XRP 516-krát, Ethereum 516 -krát a XLM 606-krát. Značí to, že sú súčasné ceny altcoinov podhodnotené? (cryptoslate.com)

Blockstream ponúka ťažbu bitcoinov pre inštitúcie

Spoločnosť Blockstream zverejnila nové podrobnosti týkajúce sa pripravovaných služieb pre ťažbu bitcoinu (BTC). Firma oznámila v rámci svojho blogového príspevku, že otvorí dve veľké dátové centra v Quebecu a Gruzínsku, ktoré budú dokopy tvoriť 300 megawattov energetickej kapacity. Pri plnej kapacite za využitia najmodernejších ťažobných strojov by tak mohli dokopy vyvinúť 7,5% celkovej súčasnej priemernej hashovacej energie ťažby bitcoinu. Zákazníkom bude aj spoločnosť Fidelity. Viac sa dočítate v tomto článku.

Blockstream ponúka ťažbu bitcoinov pre inštitúcie. Pridáva sa aj Fidelity

Rýchle správy

COINBASE & TEZOS: Deň po tom ako Coinbase Pro zalistovala kryptomenu Tezos (XTZ) na svojej platforme, pristúpila k rovnakému kroku aj samotná zmenáreň, na ktorej je možné Tezos kúpiť, predať, odoslať, prijať alebo konverzovať za inú kryptomenu. Tezos je podporovaný aj aplikáciami Coinbase pre Android a iOS.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.