Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Blockstream ponúka ťažbu bitcoinov pre inštitúcie. Pridáva sa aj Fidelity

Článok

Ťažba Bitcoin
Ťažba Bitcoin

Spoločnosť Blockstream zverejnila nové podrobnosti týkajúce sa pripravovaných služieb pre ťažbu bitcoinu (BTC).

Firma oznámila v rámci svojho blogového príspevku, že otvorí dve veľké dátové centra v Quebecu a Gruzínsku, ktoré budú dokopy tvoriť 300 megawattov energetickej kapacity. Pri plnej kapacite za využitia najmodernejších ťažobných strojov by tak mohli dokopy vyvinúť 7,5% celkovej súčasnej priemernej hashovacej energie ťažby bitcoinu.

Zariadenia majú poskytovať riešenie na kľúč pre záujemcov o ťažbu bitcoinu od umiestnenia hardvéru, pokrytia dodávky do dátového centra, inštaláciu a údržbu systémov. Celý projekt je zameraný predovšetkým na veľkých inštitucionálnych zákazníkov. Medzi prvých patrí spoločnosť Fidelity, ktorá zohráva v kryptopriestore čoraz významnejší úlohu a privádza do trhu nových inštitucionálnych hráčov.

Spoločnosť Blockstream bude prvá svojho druhu, ktorá využije pri tomto druhu podnikania protokol Betterhash. Ten umožní jednotlivým ťažiarom kontrolovať, ktoré transakcie sú zahrnuté do ich novo vyťažených blokov. To rieši problém, s ktorými sa potyká mnoho mining poolov, ktorých prevádzkovatelia určujú, ktoré transakcie sa majú zahrnúť. Vďaka BetterHash sa zvýši decentralizácia ťažby a tiež potenciálny útok na sieť bude omnoho ťažší.

Úvod do ťažby Bitcoinu a kryptomien

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne