Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (9.6.): Bitcoin napodobňuje rok 2013, predikcie pre BTC a altcoiny

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Bitcoin napodobňuje rok 2013. Môže cena vyletieť strmo hore?

Portál Cointelegraph upozornil na analýzu analytika Timothyho Petersona, ktorý zistil, že pohyb Bitcoinu na jeho cenovom grafe veľmi výrazne pripomína rok 2013 a dosahuje s ním takmer dokonalú koreláciu. Peterson začal sledovať Bitcoin od ceny 3600 dolárov, kedy sa začal zotavovať z tohtoročného veľkého marcového prepadu. Od tohto obdobia sú jeho pohyby takmer identické s pohybmi spred siedmich rokov. Bitcoin vtedy vystrelil až k hodnote 1300 dolárov. Ak by sa scenár opakoval, tentokrát by bol jeho strop už o niekoľko týždňov na čiastke 75 000 USD. Upozorňujeme vás, aby ste túto analýzu brali s veľkým nadhľadom, pretože situácia na trhu s Bitcoinom bola pred siedmimi rokmi diametrálne odlišná. V té době existovala jen jedná významná burza Mt. GOX a v trhu s kryptoměna bylo mnohem méně peněz. Pokud by se tedy scénář do puntíku opakoval, muselo by jít o nesmírnou a nepravděpodobnou náhodu.

Simon Dedic: Bitcoin za $150 000 a Ethereum za $9000!

Spoluzakladateľ spoločnosti Blockfyre Simon Dedic si myslí, že nový kryptobullrun bude viesť k cene 150 tisíc dolárov za jeden Bitcoin a 9000 dolárov za Ethereum. Bitcoin teda spraví nárast o približne 1400 percent, pričom niektoré kvalitné altcoiny zažijú ešte výraznejší rast. Na druhú stranu ale nepredpokladá, že sa zopakuje scenár z roku 2017, kedy rástla hodnota množstva altcoinov, hoci mnohé z nich boli postavené len “na vode”. Silnú dôveru ako bolo naznačené už v úvode má v Ethereum, ktoré by mohlo posilniť až o 3570%. Taktiež vidí veľmi optimisticky zhodnotenie Binance Coinu, číže natívnej mince najväčšej kryptoburzy, ktorému predikuje rast o 2750% na 500 dolárov. Dariť by sa podľa neho mohlo aj Chainlink (LINK) či Tezos (XTZ). Najväčší optimista je však v súvislosti s VeChain (VET), ktorý by vraj mohol vystreliť až o 14 100% vďaka spoluprácam v Čine až na hodnotu jedného dolára. Upozorňujeme, že tieto predikcie sa nemusia naplniť. (cointelegraph.com)

Ethereum dva dni po sebe predbehlo v poplatkoch Bitcoin. Vyrieši to Ethereum 2.0?

6. a 7. jún 2020 sa stali dňami, počas ktorých (minimálne podľa štatistík analytickej spoločnosti Glassnode) predbehli denné poplatky v sieti Ethereum poplatky za transakcie v sieti Bitcoinu. Celková čiastka zaplatená za transakcie Etherov z 6. júna činila podľa Glassnode 598 tisíc dolárov, kým v prípade BTC išlo len o 308 000 USD. V nasledujúci deň bol skok ešte výraznejší. Kým u ETH boli poplatky 540 tisíc dolárov, v prípade BTC len 258 tisíc dolárov. Prečo nastala táto situácia a ako bude Ethereum tento neželaný rast riešiť? Čítajte tento článok.

Chainalysis sleduje transakcie Zcash a Dash. Do akej miery sú anonymné?

Analytická spoločnosť Chanalysis, ktorá sa špecializuje na analýzu transakcií v blockchainoch a teda aj ich sledovanie, zaradila do svojho portfólia kryptomien, ktoré sleduje, aj dve kryptomeny orientujúce sa na súkromie transakcií – Zcash (ZEC) a Dash (DASH). Znamená to, že nie sú také súkromné, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Čaká anonymné kryptomeny ťažké obdobie? Čítajte tu.

Charles Hoskinson z Cardano: Kryptomeny sú aj politickým hnutím

Líder kryptomeny Cardano a spoluzakladateľ Ethereum (ETH) Charles Hoskinson v najnovšej rubrike „Spýtajte sa ma čokoľvek“ (Ask me Anything), ktorú robí pravidelne na YouTube, skonštatoval, že kryptomeny sú politickým hnutím a ľudia z kryptosektora by sa mali zjednotiť, aby dokázali odoslať snahám o jeho potlačenie. Hoskinson uviedol, že základné narušenie súčasného menového systému novou technológiou, ktorú ponúka kryptografia, nepríde len tak bez boja. Viac sa dočítate tu.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne