Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Charles Hoskinson z Cardano: Kryptomeny sú aj politickým hnutím

Článok

Hoskinson
Hoskinson

Líder kryptomeny Cardano a spoluzakladateľ Ethereum (ETH) Charles Hoskinson v najnovšej rubrike „Spýtajte sa ma čokoľvek“ (Ask me Anything), ktorú robí pravidelne na YouTube, skonštatoval, že kryptomeny sú politickým hnutím a ľudia z kryptosektora by sa mali zjednotiť, aby dokázali odoslať snahám o jeho potlačenie.

Hoskinson uviedol, že základné narušenie súčasného menového systému novou technológiou, ktorú ponúka kryptografia, nepríde len tak bez boja. ,,Kryptomeny sú aj o politike. Budeme znovu objavovať koncept peňazí. Vytiahneme ich z rúk vlád a budeme ich ovládať my (ľudia).”

Pokiaľ ide o prirovnanie kryptomien k politike, tento výraz použil, pretože peniaze zohrávajú v otázke politického vplyvu najvýznamnejšieho a najsilnejšieho hráča – majú teda najväčší vplyv. Technológia, ktorú prinášajú kryptomeny, bude mať dosah na množstvo aspektov cez spôsob obchodovania, zmenu vlastníckych práv, obchodné transakcie, ich štruktúru, až po zákony.

Čím bližšie budú kryptomeny k naplneniu tohto cieľa, tým bude snaha vlád a ich regulátorov vzdorovať im väčšia. Už teraz cíti, že táto technologická revolúcia mnohým zákonodarcom vôbec nevonia. ,,V americkom senáte aj v americkom kongrese, no aj v ostatných kútoch sveta sú dnes ľudia, ktorí chcú kryptomeny úplne zakázať,“ upozornil.

Nesmierne dôležité  je, aby kryptomeny nemali žiaden “zadné dvere” a nikto nedokázal s ich systémom účelovo manipulovať bez toho, aby sa na zmenách zhodla celá komunita. To je jeho cieľom aj u Cardano. Ľudí sledujúcich video sa preto rečnícky spýtal: ,,Priatelia, používali by ste Cardano, keby v ňom existovali zadné dvere a systém by sme navrhli tak, aby niektoré malé skupiny mali pod kontrolou vaše peniaze a dokázali by vám ich kedykoľvek zmraziť? Koľko z vás by Cardano používalo?”

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.