Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (9.11.): Zmeny pre burzy, XRP, Stellar & Cardano scamy

Článok

Bitcoin trading
Bitcoin trading

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Pozor na podvodné “Cardano” projekty

Cardano Foundation, jedna z troch organizácii stojacich za vývojom tejto kryptomeny, upozornila, že na trhu vzniklo niekoľko nových projektov, ktoré zneužívajú názov Cardano, no nemajú s ním absolútne nič spoločné. Ide o názvy ako Cardano Gold, Cardano Cash či Cardano Vision. Vznik tokenov, ktoré sa snažia napodobniť Cardano, môže byť svojim spôsobom pozitívnym signálom pre samotné Cardano, nakoľko to naznačuje jeho stúpajúcu popularitu pre blížiacim sa spustením stakingu a prechodom na fázu Shelley. (cryptoslate.com)

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Aké sú vyhliadky XRP do budúcnosti? 

CEO spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse hovoril v rozhovore pre  Bloomberg o budúcnosti kryptomeny XRP a vysvetlil, prečo verí, že bude z dlhodobého hľadiska úspešná. Naznačil však, že môže ísť o maratón nielen v rokoch, ale až desaťročiach. Podrobnosti sa dozviete tu.

Aké sú vyhliadky XRP do budúcnosti? Garlinghouse sa nepozerá na súčasnú cenu

Weiss Ratings pobúrila “tweetmi“ o XRP a Stellar

Americká spoločnosť Weiss Ratings, ktorá ako prvá začala v úvode roka 2018 udeľovať kryptomenám ratingy, pobúrila značnú časť komunity dvoma tweetmi, ktoré sa týkali kryptomien XRP a Stellar. Naznačila totiž, že presun komunity XRP k Stellaru by dávalo zmysel. Viac sa dočítate v tomto článku.

Weiss Ratings “tweetmi“ o XRP a Stellar (XLM) pobúrila komunitu

Blockchain a umelá inteligencia nástrojom vojny?

Indický minister obrany Rajnath Singh vyhlásil, že blockchain a umelá inteligencia môžu výrazným spôsobom ovplyvniť vojenský priemysel. Poukázal pri tom na to, že nové technológie sa vždy začali využívať aj v rámci armády. Či už išlo o tryskové motory, rakety alebo jadrové zbrane. Bývalý tajomník NATO Anders Fogh Rasmusen priznal, že môže mať pravdu: ,,Áno, existuje tú táto potenciálna možnosť. Digitálne technológie od roku 1990 transformujú vojnu, takže nové technológie ako je blockchain, majú potenciál definovať vojenský priemysel v nasledujúcich desaťročiach. Dáta a ich zdieľanie budú v budúcnosti pre vojny rozhodujúce, najmä s rozvojom umelej inteligencie.“ (cointelegraph.com)

Nové pravidlá FATF zmenia spôsob, ako fungujú kryptoburzy

Generálny riaditeľ spoločnosti CipherTrace sa v rozhovore pre Cointelegraph vyjadril k novým nariadeniam medzinárodnej organizácie FATF, ktoré majú pracovné označenie “cestovné pravidlo”. ,,Nové nariadenia, ktoré prichádzajú od FATF, zmenia spôsob, ako funguje kryptomenové spoločnosti (najmä zmenárne a burzy). Tie budú musieť sledovať nielen transakcie svojich vlastných zákazníkov, ale aj to, na aké miesta ich zákazníci posielajú peniaze,” vysvetlil. Nariadenia FATF, ktoré by mali začať rešpektovať burzy už v budúcom roku, budú predstavovať hlavný problém pravdepodobne u kryptomien zameraných na súkromie a anonymitu. Stopovanie transakcií kryptomien typu Monero či Zcash totiž nie je možné, čo môže viesť k tomu, že burzy budú musieť takéto typy kryptomien odstrániť zo svojej ponuky. Nariadenia FATF súvisia najmä s bojom proti praniu špinavých peňazí a financovaniu nelegálnej činnosti. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.