Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (9.10.): Problémy Libry, burzy a chvála na Bitcoin

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Šéf Ripple: Libra nebude skôr ako v roku 2023

Predstavitelia Facebooku, respektíve kryptomenového projektu tejto sociálnej siete s názvom Libra, sa nechali viackrát počuť, že by radi uviedli túto kryptomenu na trhu už v druhej polovici roka 2020. Brad Garlinghouse z Ripple však jej spustenie tak skoro nečaká. Viac sa dočítate v tomto článku.

Šéf Ripple: Libra nebude skôr ako v roku 2023

7% všetkych bitcoinov držía najväčšie burzy

Takmer sedem percent všetkých bitcoinov, ktoré sú v obehu, sa nachádza na peňaženkách najznámejších búrz s kryptomenami. Informoval o známy Twitter účet The Token Analyst. ,,Tweet” upozornil na to, že počet bitcoinov na peňaženkách najpopulárnejších zmenárni a búrz má posledné dva roky neustále narastajúci trend. Viac sa  dozviete tu.

7% všetkych bitcoinov držía najväčšie burzy

Mastercard, Visa a Striple dostali varovanie kvôli Libre

Traja členovia Libra Association boli varovaní americkými senátormi, aby zvážili, či chcú stále ostať súčasťou projektu kryptomeny Libra, za ktorým stojí Facebook.  Spoločnosti Visa, Mastercard a Stripe mali podľa informácii portálu Bloomberg dostáť list, v ktorom ich zákonodarcovia upozornili, aby lepšie zvážili regulačné dôsledky, ktorým môžu čeliť. Ak chcete vedieť o obsahu listu viac, otvorte si tento náš článok.  

Mastercard, Visa a Striple dostali varovanie kvôli Libre

Šéfredaktor Forbes chválil Bitcoin

Šéfredaktor a zakladateľ magazínu Forbes Steve Forbes označil Bitcoin za špičkovú technológiu, ktorá vznikla na základe nedôvery obyčajných ľudí v tradičné meny. Forbes si myslí, že Bitcoin sa postupom času stáva aktívom, ktoré je rovnako dôveryhodné ako zlato, ktoré si však získavalo tento štatút po tisíce rokov, kým bitcoin existuje zatiaľ len niečo vyše desaťročie. ,,(Bitcoin) je veľmi dôležitý pri pomáhaní ľudom v ťažkých situáciách na celom svete. Obracia sa vládam, ktoré vás chcú ovládať, nechajú vás hladovať a ubližujú vám,” skonštatoval. Za jeho súčasný mínus považuje volatilitu. ,,Jedného dňa je ako steak, druhý deň ako žrádlo pre psov,” povedal ku kolísaniu jeho ceny. (cointelegraph.com)

Cardano komunita potvrdila českých ambasádorov

Oficiálny Twitter kryptomeny Cardano s názvom Cardano Community potvrdil, že novými ambasádormi tohto projektu sa stali Česi Jaromír Tesař a Lukáš Bárta, autori projektu cardanians.io a tiež facebook skupiny pre československú komunitu Cardano [ADA] CZ/SK. Práve s nimi sme sa o tejto téme rozprávali v našom nedeľňajšom rozhovore pre Kryptonovinky. Prečítať si ho môžete tu.

Rozhovor s odborníkmi na Cardano: Uspeje v konkurencií Bitcoinu a Etherea?

VIDEO: Čo je to Lightning Network a ako funguje?

Technológia Lightning Network (LN) má slúžiť na vyriešenie problematického škálovania bitcoinu na prvej vrstve. Čo to vlastne je a ako Lightning Network funguje? Tejto téme sa minulý týždeň v ďalšom vydarenom diely venoval Kicom z populárneho YouTube kanála Bitcoinovej kanál. Pozrite si jeho video, ak vás téma LN zaujíma podrobnejšie.

VIDEO: Čo je to Lightning Network a ako funguje?

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne