Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (9.10.): Problémy Libry, burzy a chvála na Bitcoin

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Šéf Ripple: Libra nebude skôr ako v roku 2023

Predstavitelia Facebooku, respektíve kryptomenového projektu tejto sociálnej siete s názvom Libra, sa nechali viackrát počuť, že by radi uviedli túto kryptomenu na trhu už v druhej polovici roka 2020. Brad Garlinghouse z Ripple však jej spustenie tak skoro nečaká. Viac sa dočítate v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Šéf Ripple: Libra nebude skôr ako v roku 2023

7% všetkych bitcoinov držía najväčšie burzy

Takmer sedem percent všetkých bitcoinov, ktoré sú v obehu, sa nachádza na peňaženkách najznámejších búrz s kryptomenami. Informoval o známy Twitter účet The Token Analyst. ,,Tweet” upozornil na to, že počet bitcoinov na peňaženkách najpopulárnejších zmenárni a búrz má posledné dva roky neustále narastajúci trend. Viac sa  dozviete tu.

7% všetkych bitcoinov držía najväčšie burzy

Mastercard, Visa a Striple dostali varovanie kvôli Libre

Traja členovia Libra Association boli varovaní americkými senátormi, aby zvážili, či chcú stále ostať súčasťou projektu kryptomeny Libra, za ktorým stojí Facebook.  Spoločnosti Visa, Mastercard a Stripe mali podľa informácii portálu Bloomberg dostáť list, v ktorom ich zákonodarcovia upozornili, aby lepšie zvážili regulačné dôsledky, ktorým môžu čeliť. Ak chcete vedieť o obsahu listu viac, otvorte si tento náš článok.  

Mastercard, Visa a Striple dostali varovanie kvôli Libre

Šéfredaktor Forbes chválil Bitcoin

Šéfredaktor a zakladateľ magazínu Forbes Steve Forbes označil Bitcoin za špičkovú technológiu, ktorá vznikla na základe nedôvery obyčajných ľudí v tradičné meny. Forbes si myslí, že Bitcoin sa postupom času stáva aktívom, ktoré je rovnako dôveryhodné ako zlato, ktoré si však získavalo tento štatút po tisíce rokov, kým bitcoin existuje zatiaľ len niečo vyše desaťročie. ,,(Bitcoin) je veľmi dôležitý pri pomáhaní ľudom v ťažkých situáciách na celom svete. Obracia sa vládam, ktoré vás chcú ovládať, nechajú vás hladovať a ubližujú vám,” skonštatoval. Za jeho súčasný mínus považuje volatilitu. ,,Jedného dňa je ako steak, druhý deň ako žrádlo pre psov,” povedal ku kolísaniu jeho ceny. (cointelegraph.com)

Cardano komunita potvrdila českých ambasádorov

Oficiálny Twitter kryptomeny Cardano s názvom Cardano Community potvrdil, že novými ambasádormi tohto projektu sa stali Česi Jaromír Tesař a Lukáš Bárta, autori projektu cardanians.io a tiež facebook skupiny pre československú komunitu Cardano [ADA] CZ/SK. Práve s nimi sme sa o tejto téme rozprávali v našom nedeľňajšom rozhovore pre Kryptonovinky. Prečítať si ho môžete tu.

Rozhovor s odborníkmi na Cardano: Uspeje v konkurencií Bitcoinu a Etherea?

VIDEO: Čo je to Lightning Network a ako funguje?

Technológia Lightning Network (LN) má slúžiť na vyriešenie problematického škálovania bitcoinu na prvej vrstve. Čo to vlastne je a ako Lightning Network funguje? Tejto téme sa minulý týždeň v ďalšom vydarenom diely venoval Kicom z populárneho YouTube kanála Bitcoinovej kanál. Pozrite si jeho video, ak vás téma LN zaujíma podrobnejšie.

VIDEO: Čo je to Lightning Network a ako funguje?

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.